Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pan 90 lat, 84130 Dingolfing, od 15.03.2021 Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

84130

Dingolfing

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1350NR OFERTY: 66859
Poszukujemy:

niepalącej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

15/03/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 90 lat, 160 cm, 85 kg
Dolegliwości:
- demencja
- parkinson
- inkontynencja
- osoba leżąca/na wózku

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam w mieszkaniu na parterze z tarasem i ogrodem. Sklepy są oddalone ok. 10 min pieszo od domu. Przy zakupach pomaga rodzina, napoje są dowożone. Do dyspozycji opiekunki jest rower. Pan jest bardzo zapominalski. Leży w łóżku lub porusza się na wózku inwalidzkim, pomaga troszkę przy transferze, do pomocy jest też lift. Został zamówiony specjalny wózek pielęgnacyjny, zostaną zainstalowane też rampy - podopieczny powinien regularnie odbywać spacery, nowe środki mają to umożliwić. W domu znajduje się też łóżko pielęgnacyjne. Do podopiecznego przychodzi personel medyczny, który wymienia plaster na cewniku na brzuchu i wykonuje higienę dolnych partii ciała. Pan wymaga całkowitej pomocy przy utrzymaniu higieny ciała i przebieraniu - tutaj pomaga personel medyczny. Podopieczny, nie je samodzielnie, przez złe żywienie ostatnio przytył i należy zadbać o właściwe odżywianie. Na ile to będzie możliwe, należy zachęcać podopiecznego, aby jadł sam. Senior ma na brzuchu cewnik z wymienianą butelką. Do dyspozycji są pieluchy, ale podopieczny woli korzystać z krzesła toaletowego (ok. 1 raz dziennie). Przesypia noce. Senior przyjmuje leki na parkinsona - ważne, aby były podawane zawsze o tej samej godzinie.
Podopieczny jest bardzo przyjemny w obyciu. Dużo śpi, mówi raczej mało. Ważne, aby do seniora mówić, aktywizować go. Seniora regularnie odwiedza rodzina.
Senior może zostać na jakiś czas sam - nie ma problemu z codzienną poobiednią przerwą (minimum 2h). Opiekunka może spokojnie korzystać z tarasu i ogrodu, jeśli lubi drobne prace ogrodowe, może śmiało spędzać w taki sposób wolny czas. Pan jest bardzo spokojny, nieraz trudno jest go zmotywować. Jest jednak bardzo miły i wdzięczny. Powinien spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Warunki mieszkaniowe:

- organizację przejazdów
- oddzielny pokój
- rower do dyspozycji

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego