Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani 92 lata, 84089 Aiglsbach, od zaraz Niemcy

Wyjazd: Komplet kandydatów
Miejscowość:

84089

Aiglsbach

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 66854
Poszukujemy:

opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

26/02/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna: 92 lata, 160 cm, 50 kg
Dolegliwości:
- złamanie kręgu
- osteoporoza
- silne bóle

Podopieczny: 56 lat, 170 cm, 85 kg
Dolegliwości:
- miastenia - osłabienie mięśni i nerwów
- cukrzyca
- porusza się na wózku

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest mobilna, potrzebuje wsparcia przy chodzeniu, porusza się głównie na wózku. Jest osobą świadomą, nie ma demencji. W zależności od dnia pani potrzebuje wsparcia przy utrzymaniu higieny ciała i przebieraniu, czasem przy wstawaniu i kładzeniu się do łóżka. Seniorka korzysta z toalety sama, potrzebuje tylko pomocy w drodze do toalety. Może obudzić się ok. 3:30 w nocy do toalety.
Synem do tej pory zajmowała się seniorka z pomocą personelu medycznego i brata, który mieszka obok. Do mężczyzny z dalszym ciągu 3 razy dziennie przychodzi personel medyczny, który kompleksowo zajmuje się podopiecznym - wykonuje higienę ciała, zastrzyki insulinowe, transfer, dba o rany. W razie potrzeby syn korzysta z butelki na mocz. Budzi się raz w nocy - ok. 3:30, tak jak seniorka. Wsparcie opiekunki jest potrzebne jeden raz w nocy, żeby podać podopiecznemu butelkę na mocz i pomóc seniorce dojść do toalety.
Podopieczni mieszkają w domu w wiejskiej okolicy. Sklepy znajdują się dosyć daleko - ponad 20 min pieszo, ale z zakupami pomaga brat. W domu mieszka kotek.
Chodzi tutaj głównie o prowadzenie domu i pomoc seniorce w wykonywaniu higieny ciała. Sporadycznie będzie potrzeba umycia okien. Czas wolny to 2 w ciągu dnia oraz jeden cały dzień w tygodniu.

Warunki mieszkaniowe:

- organizację przejazdów
- oddzielny pokój
- internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego