Opiekunki z dobrym j. niemieckim.
Planowy wyjazd:20/02/2026
Informacje o podopiecznej:Podopieczna, 94lata, 72kg, 160cm
Dolegliwości:
demencja & zapominalska
mobilna
podwyższone ciśnienie krwi
reumatyzm
ogólny stan zdrowia bardzo dobry
Seniorka jest mobilna, sprawna, dużo czynności potrafi samodzielnie wykonać. Chodzi dwa razy w tygodniu na zajęcia do "przedszkola" dla seniorów od rana do 16:00. Zaczyna coraz bardziej zapominać, dlatego syn poprosił nas o pomoc dla mamy. Do pomocy przychodzi personel medyczny i pomaga seniorce się umyć. Gdyby miała słabszy dzień i była osłabiona - w domu jest rolator i wózek, na ten moment z wózka nie korzystała.
To spokojna, kulturalna, sympatyczna seniorka z poczuciem humoru. Całe życie opiekowała się domem i rodziną, w przeszłości bardzo ładnie szyła. Ciepła, dobra osoba. Lubiła gotować, piec, spotykać się z przyjaciółmi. Dość mocno związana z domem i rodziną. Jej demencja niestety postępuje, dlatego bywa zagubiona, pyta kilkakrotnie o to samo. Czasem czegoś szuka, zapomina czego lub bywa niespokojna. Noce zazwyczaj przesypia, czasem się obudzi do toalety, wówczas należy pomóc. Dwa dni w tygodniu od 7:30 - 16:00 spędza w przedszkolu dla seniora. Wówczas opiekunka ma więcej czasu wolnego dla siebie.
W to miejsce szukamy dobrej, znanej nam opiekunki - towarzyszki z dość dobrą znajomością j. niemieckiego. Osoby, która chętnie spędzi z seniorką czas, zajmie się domem, ugotuje obiad.
To dom jednorodzinny typu bliźniak podzielony na części - w jednej części mieszka seniorka z opiekunką, zaraz obok mieszka syn z synową, którzy poprosili nas o pomoc dla mamy. To miasto, wszystko w okolicy. Dla opiekunki jest ładny pokój i osobna łazienka do dyspozycji. Internet w całym domu. Na miejscu rower.