Oferty - praca opiekunki w Niemczech od zaraz

Sprawdź nasze oferty

W agencji pracy Help proponujemy wyłącznie sprawdzone oferty dla opiekunek. Działamy szybko i sprawnie, profesjonalnie dobierając opiekunkę do seniora. Dlatego z nami wyjedziesz od zaraz! Załatwimy dla Ciebie wszystkie niezbędne formalności, aby od pierwszych dni kontraktu obejmowało Cię ubezpieczenie zdrowotne i składki ZUS. Pośród ofert znajdziesz propozycje, w których praca związana będzie z opieką nad osobami starszymi o różnych potrzebach. Dzięki temu z łatwością dopasujesz odpowiednie stanowisko do siebie. Opieka nad seniorami w Niemczech i Luksemburgu to zadanie wymagające minimum podstawowej znajomości języka. Jeśli masz wątpliwości co do swojego poziomu – skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci określić Twoje aktualne możliwości i dobrać właściwą dla Ciebie propozycję. Każda opiekunka wyjeżdżająca na kontrakt z agencją Help objęta jest opieką koordynatora, specjalisty ds.kadrowych oraz prawnika.

Sprawdź nasze oferty

Oferta
Okres pracy
Miejsce pracy
Wynagrodzenie

  Proces starzenia się społeczeństwa to zjawisko, które występuje w wielu europejskich krajach. W związku z tym coraz więcej osób w podeszłym wieku potrzebuje odpowiedniej opieki na co dzień. Z roku na rok wydłuża się życie przeciętnego Europejczyka, co oznacza, że nie tylko bardziej o siebie dbamy, ale też medycyna pomaga skutecznie wyleczyć część schorzeń lub spowolnić ich postęp.

  Jednym z państw, w których rośnie grono seniorów potrzebujących całodobowej opieki, są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi poszukują więc opiekunek, które będą umiały we właściwy sposób zadbać o starsze osoby. Pracę można uzyskać praktycznie od zaraz, po spełnieniu określonych warunków.

  Co musisz zrobić, aby otrzymać pracę jako opiekunka?

  Aby starać się o pracę jako opiekunka najlepiej mieć już odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Opieka nad seniorem nie jest łatwa i wymaga pewnych predyspozycji oraz cech charakteru. Osoba, która się jej podejmuje, powinna być w dobrym stanie zdrowia, cechować się cierpliwością, odpowiedzialnością oraz samodzielnością. Codzienne przebywanie ze starszym lub przewlekle chorym człowiekiem wymaga empatycznego podejścia, stworzenia atmosfery zaufania i ciepła. W wykonywaniu swoich obowiązków trzeba mieć świadomość trudności, jakie niesie ze sobą podeszły wiek i doskwierające podopiecznemu dolegliwości. Seniorzy często zmagają się z chorobami Alzheimera, Parkinsona, demencją lub innymi chronicznymi schorzeniami. To oznacza, że czasem niezbędne jest obeznanie z mniej lub bardziej skomplikowanymi zabiegami medycznymi, pomoc w codziennej toalecie i higienie.

  Język niemiecki jest niezbędny do rozpoczęcia pracy od zaraz

  Podstawowym warunkiem jest jednak znajomość języka niemieckiego – możliwie jak najlepsza. Osoby starsze wymagają nie tylko pielęgnacji, przygotowywania posiłków czy pomocy w przemieszczaniu się. Seniorzy czują często potrzebę obecności drugiego człowieka i wspólnego spędzania czasu: rozmowy, czytania im na głos książek czy czasopism, wspólnego rozwiązywania krzyżówek czy rebusów. Do tego jednak potrzebny jest niemiecki co najmniej w stopniu komunikatywnym.

  Jeśli spełniasz wszystkie te warunki, możesz przejrzeć oferty i aplikować o pracę opiekunki w Niemczech od zaraz!

  Opieka nad seniorem do 6 tygodni

  Jeśli jesteś zdecydowana, aby podjąć się opieki nad seniorem u naszych zachodnich sąsiadów, to musisz liczyć się z tym, że czeka Cię ok. 6-tygodniowa rozłąka z najbliższymi. Najczęściej taki czas obejmują zlecenia, które można znaleźć w naszej ofercie. Przez cały wyjazd masz jednak zapewnione kompleksowe wparcie ze strony agencji.

  Gdy masz już doświadczenie w opiekowaniu się np. babcią, dziadkiem lub jako wolontariusz w szpitalu, domu opieki społecznej, to z pewnością Ci się ono przyda. Dobrze wiesz, że osoby starsze wymagają troski i zainteresowania oraz pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Takie cele też powinny przyświecać każdej opiekunce wyjeżdżającej do Niemiec.

  Pracuj jako opiekunka seniorów od zaraz!

  Gwarantujemy przejrzyste warunki, atrakcyjne wynagrodzenie oraz zorganizowanie transportu do Niemiec. U nas znajdziesz oferty pracy, dzięki którym od zaraz rozpoczniesz zatrudnienie. Z ogłoszeń dowiesz się szczegółowo, czego oczekuje się od opiekunki w danym miejscu pracy. W razie pytań chętnie na nie odpowiemy i udzielimy informacji w razie niejasności. Praca w opiece seniorów w Niemczech lub Luksemburgu to zajęcie, które wymaga cierpliwości i ciepła, ale które w zamian daje ogromną satysfakcję. Dlatego właśnie robimy to, co robimy – ponieważ niezwykłą radość sprawia nam dawanie wsparcia i towarzyszenie starszym osobom. Jeśli chcesz pracować jako opiekunka za granicą, a troskliwa opieka to coś, co chcesz zapewniać na co dzień – przejrzyj listę ofert lub napisz do nas!
  Pracuj jako opiekunka od zaraz!

  NewsletterChcesz być na bieżąco z najnowszymi ofertami? Zapisz się już dziś!
  
  O firmie

  Help to prężnie rozwijająca się agencja zatrudnienia, gwarantująca pracę dla opiekunek osób starszych na terenie Niemiec i Luksemburga.

  Certyfikat

  Dane kontaktowe Agencja pracy opiekunek Help Care Sp. z o.o.
   NIP 9671425671