Oferty - Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Praca na terenie całych Niemiec i Luksemburga

Wybierz najlepszą dla siebie ofertę pracy i aplikuj.
Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami - pomożemy Ci!
Oferta
Okres pracy
Miejsce pracy
Wynagrodzenie

   

  Legalne oferty pracy w Niemczech – jakie są ich zalety?

  Oferujemy w pełni legalne zatrudnienie i przejrzyste warunki. Oferty pracy w opiece w Niemczech dobieramy bardzo starannie. Dzięki temu masz pewność, że bez względu na wybór, decydujesz się dokładnie na to, co jest w ogłoszeniu. Dlaczego warto wybrać właśnie Help? Zapewniamy:

  • atrakcyjne warunki finansowe (zarobki zawsze podane są w ogłoszeniu);
  • wysokie składki ZUS (staż pracy wlicza się do emerytury);
  • pełne ubezpieczenie zdrowotne od pierwszego dnia pracy;
  • opłacenie podróży;
  • pakiet premii i bonusów (nawet do kilkuset euro);
  • indywidualny dobór oferty;
  • zaplanowanie wyjazdu w każdym szczególe;
  • załatwienie wszystkich niezbędnych formalności;
  • całodobowe wsparcie koordynatora podczas trwania kontraktu;
  • przejrzysta umowa;
  • pomoc prawną i kadrową.

  Pracuj z nami jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub Luksemburgu!
  Od samego początku rekrutacji dokładne wiesz, co oferujemy w zakresie zarobków, premii oraz pokrycia kosztów wyjazdu. Zaufało nam już wiele kandydatek – zarówno tych z doświadczeniem, jak i zupełnie początkujących. Dzięki starannemu doborowi ofert pracy do konkretnych umiejętności opiekunek, kandydatki są przydzielane do zadań, którym są w stanie sprostać. Na rynku działa oczywiście wiele firm, które zbierają oferty pracy dla opiekunek w Niemczech czy innych krajach zachodnich. Zdecydowanie warto jednak postawić na Help, szczególnie jeśli to pierwszy wyjazd i towarzyszą Ci obawy lub wątpliwości. Chętnie porozmawiamy z Tobą i udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Nasi konsultanci są tutaj po to, aby Cię wspierać.

  Sprawdzona praca jako opiekunka w Niemczech

  Jesteśmy zespołem specjalistów, którzy doskonale znają się na rekrutacji. Mamy na względzie dobro seniorów oraz opiekunów, dlatego u nas nie tylko dobrze zarobisz, ale także spełnisz się w pracy. Dbamy o to, aby uaktualniać na bieżąco oferty pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech. Pozwala to na indywidualne dopasowanie oferty pracy w opiece do kandydatki. Zawsze działamy szybko i sprawnie.
  Dzięki doświadczeniu w załatwianiu formalności, jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o każdy szczegół, abyś mogła rozpocząć pracę w zaplanowanym terminie. W ten sposób zyskujesz spokój i możesz przygotować się do wyjazdu. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas niezwykle ważne, dlatego dbamy, aby zarówno składki zdrowotne, jak i ZUS były opłacone na czas. Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech jest więc u nas w pełni legalna. Możesz korzystać z pomocy prawnej i kadrowej, jeśli tylko pojawi się jakaś niezrozumiała lub trudna dla Ciebie kwestia. Doświadczony prawnik oraz specjalista ds. kadrowych współpracujący z Help udzielą Ci bezpłatnej, profesjonalnej porady. Twój spokój jest dla nas priorytetem.
  Przy dłuższej współpracy i rozwoju zawodowym oferujemy opiekunom jeszcze lepsze zarobki. Doceniamy w ten sposób doświadczenie naszych pracowników, zdobyte jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Aby rozpocząć zatrudnienie z agencją Help, wystarczy komunikatywny poziom języka niemieckiego. Jeśli jednak Twoje kompetencje w tym zakresie zwiększą się, masz szansę poprawić swoją pensję. Wszystkich opiekunów serdecznie zachęcamy do rozwijania umiejętności i zdobywania wiedzy, które pomogą wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej. W naszej agencji Twoje starania zostaną zauważone i docenione.
  U pracowników cenimy uczciwość i odpowiedzialność – to wartości, które sami także reprezentujemy. Organizacja pracy opiekunki w Niemczech i Luksemburgu daje nam ogromną satysfakcję, ponieważ w ten sposób niesiemy pomoc seniorom i ich rodzinom.

  Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego nie warto wyjeżdżać bez pośredników?

  Nie musisz oczywiście korzystać z pomocy agencji czy firmy pośredniczącej, która organizuje opiekę osób starszych w Niemczech. Jeżeli jednak podejmujesz działania na własną rękę, weź pod uwagę również to, że w wielu ważnych kwestiach formalnych, prawnych czy organizacyjnych będziesz zdana na siebie. Z kolei zatrudniając się przez pośredników, masz pewność, że uzyskasz wsparcie w trudnych sytuacjach.

  Może się zdarzyć, że samodzielnie wyszukana przez Ciebie oferta pracy okaże się oszustwem lub będzie to nielegalne zatrudnienie. Jeśli zgodzisz się ją przyjąć:

  • czekają Cię wysokie kary finansowe,
  • masz nieopłacane składki emerytalne,
  • nie podlegasz ochronie ani przywilejom, jakie daje prawo pracy,
  • grozi Ci nawet deportacja z Niemiec.

  Omijając pośredników, możesz mieć także problem, żeby uzyskać należne wynagrodzenie.

  To sytuacje, które się zdarzają i bez pomocy firmy pośredniczącej trudno będzie Ci poradzić sobie z różnymi trudnościami i zagrożeniami, w tym takimi, których możesz doświadczyć już podczas pobytu u konkretnej rodziny w Niemczech. Mogą to być m.in.:

  • pogorszenie stanu zdrowia podopiecznego,
  • problemy w komunikacji z seniorem czy rodziną podopiecznego,
  • Twoje kłopoty osobiste,
  • różnica w warunkach pracy – pomiędzy tymi z ogłoszenia a zastanymi na miejscu,
  • różnica w zakresie obowiązków nakładanych na opiekunkę – wykonywanie prac, które nie leżą w jej kompetencjach,
  • nieodpowiednie warunki mieszkaniowe,
  • nierespektowane prawo do przerw w pracy.

  Jeżeli jesteś zatrudniona przez naszą agencję Help, znajdziesz wsparcie w każdej sytuacji. W ten sposób zyskujesz dobrego i sprawdzonego pracodawcę, z którym praca opiekunki w Niemczech jest bezpieczna i bezstresowa.

  Aktualne oferty pracy dla opiekunek seniora

  Dzięki doskonałej znajomości rynku oraz doświadczeniu, dostępne u nas oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech to wyłącznie sprawdzone propozycje zatrudnienia. Współpracujemy z godnymi zaufania partnerami, dzięki którym pobyt za granicą jest nie tylko możliwy, ale także przyjazny i bezpieczny.
  Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji o wyjeździe wymaga przemyślenia szeregu czynników. Praca opiekunek w Niemczech jest satysfakcjonująca, ale też wymagająca. Aby ułatwić Ci wybór, każdy anons zawiera wiele kluczowych informacji, wśród nich te dotyczące:

  • płci seniora;
  • terminu planowanego wyjazdu;
  • czasu trwania kontraktu;
  • wynagrodzenia;
  • znajomości języka niemieckiego;
  • dolegliwości, na które cierpi senior;
  • miejsca zamieszkania osoby starszej;
  • członków rodziny mieszkających z podopiecznym;
  • oferowanych warunków mieszkaniowych;
  • dodatkowych korzyści.

  Jeśli w aktualnym ogłoszeniu nie znalazłaś wszystkiego, czego potrzebujesz, aby podjąć właściwą decyzję – skontaktuj się z nami! Jesteśmy po to, aby rozwiać Twoje wątpliwości i odpowiedzieć na pytania. Na wybraną ofertę złożysz dokumenty, korzystając z przycisku „Aplikuj do pracy”. Jeżeli interesuje Cię praca w opiece w Niemczech, ale nie mamy w naszej ofercie ogłoszenia, które spełnia wszystkie Twoje oczekiwania – wypełnij formularz aplikacyjny, w którym określisz swoje umiejętności i dostępność lub nawet miejscowość, którą preferujesz. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia propozycji najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb. Wybór ogłoszeń jest tak bogaty, że z pewnością znajdziemy coś dla Ciebie.
  Aktualne oferty pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech mają podany przybliżony termin wyjazdu, natomiast jeśli rekrutacja jest już zamknięta, przy ogłoszeniu widnieje stosowne oznaczenie. Warto śledzić propozycje zatrudnienia – nawet jeśli w danej chwili nie znajdujesz tego, co Cię interesuje, jutro może się to zmienić. Listę wakatów na bieżąco uaktualniamy. Z nami wyjedziesz o dowolnej, odpowiedniej dla Ciebie porze roku.

  Na jakie warunki może liczyć opiekun osoby starszej w Niemczech?

  Każdemu opiekunowi zapewniamy godne warunki mieszkaniowe. Często ze starszą osobą dzieli się jednorodzinny dom, co daje niezwykły komfort zarówno pracownikowi, jak i seniorowi. Nierzadko opiekun ma swoją łazienkę, bardzo często w domu dostępny jest Internet. Swoją dotychczasową działalnością udowodniliśmy, że jesteśmy godni zaufania, dlatego wiele osób wyjeżdża z nami na kolejne kontrakty. Dbamy o zadowolenie naszej kadry oraz osób starszych, którymi się opiekujemy. To pozwala nam na zaoferowanie jakościowego zatrudnienia oraz wsparcia podczas opieki nad osobami starszymi w Niemczech lub Luksemburgu.

  Opieka osób starszych w Niemczech – kto może się jej podjąć?

  Aby zostać opiekunką seniora, nie musisz mieć wykształcenia pielęgniarskiego. Zazwyczaj wystarczy doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi np. z własnej rodziny.

  Jakie predyspozycje zawodowe powinny charakteryzować kandydata na to stanowisko? Poza wspomnianymi już uczciwością i odpowiedzialnością są to:

  • empatia – czyli wczuwanie się w emocje podopiecznego i jego bliskich oraz łatwość ich rozumienia, bez ulegania im – to bardzo ważne cechy w tej pracy;
  • cierpliwość – zazwyczaj zajmowanie się osobą starszą wymaga odpowiedniego podejścia. Jeśli będziesz się za szybko lub bez powodu denerwować, powstałe napięcia mogą utrudniać nie tylko relację z seniorem, ale i wpływać negatywnie na realizację Twoich obowiązków względem niego;
  • łatwość nawiązywania kontaktów – dzięki temu bez problemu odnajdziesz się w nowym środowisku, rozwiążesz bieżące problemy, przy których będziesz potrzebować wsparcia innych;
  • szybkość i łatwość adaptacji w nowych warunkach – podejmując się opieki nad seniorem, musisz dopasować się do nowych warunków zamieszkania i obowiązujących tu zasad. Im szybciej i łatwiej Ci to przyjdzie, tym większy Twój komfort pracy,
  • rzetelność wykonywanych obowiązków;
  • sprawność fizyczna – praca opiekunki seniorów często wiąże się z wysiłkiem fizycznym, takim jak podnoszenie podopiecznego, mycie go, przebieranie, dlatego Twoje zdrowie również ma znaczenie;
  • prawo jazdy – w wielu ofertach pracy jest to jeden z wymogów. Ta umiejętność przydaje się, gdy trzeba np. zawieźć seniora do lekarza;
  • dobra znajomość języka niemieckiego.

  Jeżeli interesuje Cię praca dla opiekuna w Niemczech, musisz być przygotowana również na to, że jesteś w ciągłej dyspozycji dla swojego podopiecznego. Ponadto, często w ogłoszeniach o pracę pojawia się wymóg braku nałogów. Znaczenia za to nie ma wykształcenie, choć jeśli jest medyczne, to z pewnością jest to duży plus.

  Praca jako opiekunka osób starszych a znajomość języka niemieckiego

  Zastanawiasz się, jak ważna jest podczas wyjazdu znajomość języka niemieckiego? Zarówno dla Twojego komfortu pracy, jak i seniora, którym będziesz się opiekować, lepiej jeśli potrafisz porozumieć się w jego języku. Zrobienie zakupów, przygotowanie posiłków, podanie leków czy nawet rozmowa, podczas której możesz dowiedzieć się, jak się czuje Twój podopieczny i czy nie cierpi, uzyskanie rzetelnych informacji na temat jego stanu zdrowia – to przykładowe okoliczności, w których język niemiecki jest wręcz konieczny. Opiekunki osób starszych w Niemczech to nie tylko pomocnice, ale też towarzyszki.

  Poza tym, rodziny seniorów nie chcą zatrudniać kandydatów, z którymi nie można się porozumieć. I jest to akurat zupełnie zrozumiałe – powierzają im opiekę nad bliską osobą, dlatego chcą mieć pewność, że gdy podopieczny źle się poczuje, opiekun będzie umiał poprawnie zawiadomić lekarza i wytłumaczyć, co się stało.

  Mimo że niektórzy chorzy są leżący, niepełnosprawni, nie ma z nimi kontaktu słownego i wydawałoby się, że można sobie poradzić na co dzień bez znajomości języka niemieckiego, to jest to błędne przeświadczenie.

  Aby więc znaleźć dobrą pracę jako opiekunka do Niemiec, warto znać język przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Chętnie podpowiemy Ci, jakie są możliwości dokształcenia się w tym zakresie. Jeżeli nie czujesz się pewnie w posługiwaniu się niemieckim, ale spełniasz inne wymagane w ogłoszeniach warunki, nie rezygnuj z realizacji swojego zawodowego celu! Podszlifuj język i spełnij marzenie o pracy w Niemczech i opiece nad osobami starszymi!

  Praca opiekuna w Niemczech – jakie obowiązki Cię czekają?

  Jaki zakres obowiązków czeka na opiekunki i opiekunów osób starszych w Niemczech? Mogą się one różnić ze względu na stan zdrowia seniora oraz oczekiwania, jakie mają jego bliscy. Czasami potrzebna jest osoba, która będzie odpowiedzialna tylko za codzienną pielęgnację podopiecznego, a czasami i taka, która dodatkowo zajmie się sprzątaniem i podobnymi czynnościami.

  Najczęściej do zadań opiekunki należą:

  • przygotowywanie posiłków,
  • karmienie osoby starszej, jeśli jest taka konieczność,
  • pilnowanie, aby utrzymany był dobowy rytm przyjmowania określonych leków zgodnie z wytycznymi rodziny (stałe pory ich podawania),
  • uzgadnianie terminów wizyt lekarskich oraz odbywanie ich razem z podopiecznym,
  • opieka nad zwierzętami w domu (jeśli są),
  • dotrzymywanie towarzystwa seniorowi,
  • pomoc w higienie osobistej – mycie, czesanie, golenie, mycie zębów itd.,
  • ubieranie oraz przebieranie podopiecznego,
  • zmiana pieluch,
  • robienie zakupów,
  • pranie,
  • sprzątanie – odkurzanie, zamiatanie, mycie podłóg,
  • zmywanie naczyń,
  • wynoszenie śmieci
  • wychodzenie na spacery – jeśli jest taka możliwość, nawet jeśli senior porusza się na wózku,
  • zapewnienie rozrywki osobie starszej – np. wspólne oglądanie filmów, czytanie książek, gazet itp.

  Pamiętaj, żeby dopilnować, aby wymagano od Ciebie tylko zakresu obowiązków, podanego na umowie. Jeśli jednak Twój podopieczny będzie wymagał niezbędnej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, masz obowiązek jej udzielić oraz wezwać stosowne służby medyczne.

  Praca dla opiekunek w Niemczech – atrakcyjne wynagrodzenia

  Wysokość Twojego wynagrodzenia za pracę opiekunki osób starszych w Niemczech uzależniona będzie przede wszystkim od zakresu obowiązków, jaki jest przewidziany w ofercie pracy. Aktualnie minimalna płaca wynosi około 1300 euro netto miesięcznie. Możesz jednak spróbować ją negocjować.

  W ramach podpisanej umowy, odprowadzamy składki emerytalne i podatki, a Ty wykonujesz swoje zadania całkowicie legalnie. Pamiętaj jednak, że nie wolno Ci nagle zrezygnować z pracy. Musimy mieć co najmniej kilka lub kilkanaście dni, aby znaleźć zastępstwo.

  Czy trzeba mieć doświadczenie w pracy jako opiekun osób starszych?

  Pierwszy raz aplikujesz na stanowisko w opiece w Niemczech? Nie miałaś okazji wcześniej zyskać odpowiedniego doświadczenia? Nie martw się – to nie jest powód, aby nie starać się o taką pracę! Każdy kiedyś musiał zacząć swoją ścieżkę zawodową. Jeśli spełniasz warunki, które podane są w ogłoszeniu, a wysokość wynagrodzenia i pozostałe kwestie związane z zakresem praw i obowiązków podczas trwania kontraktu odpowiadają Twoim oczekiwaniom, masz szansę podpisać z nami umowę.

  Jeśli opiekowałaś się już seniorami, ale nie robiłaś tego zarobkowo, to jest to również cenna informacja.

  Jak przygotować się do rozmowy o pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

  Odpowiedziałaś na nasze ogłoszenie o pracę przez internet? Teraz czeka Cię rozmowa telefoniczna jako jeden z etapów rekrutacji. Chcesz się do niej dobrze przygotować? Dla nas ważnych jest kilka elementów. Przede wszystkim będziemy chcieli poznać powód złożenia przez Ciebie aplikacji oraz dowiedzieć się, jaką masz motywację do podjęcia tej pracy. Jeśli zdecydowałaś się zawodowo rozwijać w tym kierunku, to chętnie dowiemy się, jaka jest wizja Twojej kariery oraz jakie masz oczekiwania.

  Jeżeli zyskałaś już doświadczenie w opiece nad osobą starszą, niekoniecznie w Niemczech i możesz to potwierdzić np. odpowiednim zaświadczeniem, to z pewnością będzie to Twój dodatkowy atut. Podobnie jak wiedza na temat konkretnych schorzeń charakterystycznych dla osób w podeszłym wieku oraz styczność z nimi w praktyce. Przydać się mogą również certyfikaty ukończenia kursu pielęgniarskiego czy pierwszej pomocy.

  Ważnym punktem rozmowy jest także wykazanie się dobrą znajomością języka niemieckiego. Wymagana jest najczęściej w stopniu komunikatywnym. Jeżeli znasz go bardzo dobrze, masz szansę na atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia. Praca w Niemczech w opiece nad starszymi daje więc duże możliwości rozwoju.

  Praca w opiece w Niemczech od zaraz i na zastępstwo

  Jeśli jesteś gotowa podjąć się opieki nad seniorem w Niemczech od zaraz – dajemy Ci taką możliwość. Oferty pracy dotyczące szybkiego znalezienia opiekuna lub opiekunki dla osoby starszej wynikają z różnych powodów np.:

  • poprzedni opiekunowie nie spełnili oczekiwań podopiecznego,
  • poprzedni opiekunowie zrezygnowali z pracy lub skończył im się kontrakt i nie chcą go przedłużać,
  • poszukiwana jest osoba na zastępstwo za kogoś innego.

  Ta ostatnia opcja to dobry pomysł na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Jeśli na co dzień pracujesz np. jako nauczyciel języka niemieckiego lub w innym zawodzie, ale poszukujesz pracy sezonowej, aby podreperować domowy budżet, czasowa praca w Niemczech w opiece jest wariantem, z którego możesz skorzystać. To również doskonałe rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę w tej profesji.

  Zazwyczaj ci, którzy pracują etatowo, wyjeżdżają co jakiś czas na urlop lub wracają do swoich bliskich. Opiekunowie na zastępstwo z reguły poszukiwani są w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także na okres wakacyjny. Czasami też zdarzają się sytuacje losowe, takie jak np. choroba osoby sprawującej opiekę, śmierć kogoś z członków rodzinny lub inne zdarzenie, które wymusza pilny powrót do kraju.

  Tymczasem opieka seniora w Niemczech jest zajęciem ciągłym – osoby starsze potrzebują stałego wsparcia. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest więc zapewnienie zastępstwa osobom, które zajmują się tym na co dzień.

  Praca na zastępstwo trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie, choć bywa, że i dłużej.

  Jeśli kandydat, zgłaszający swoją chęć podjęcia zatrudnienia od zaraz lub sezonowego, spełnia określone w ogłoszeniu oczekiwania i odpowiadają mu warunki jej podjęcia oraz proponowane wynagrodzenie, procedura podpisania kontraktu i załatwienia wszelkich formalności jest znacznie szybsza.

  Masz ochotę dorobić i podjąć nowe zawodowe wyzwania? Sprawdzaj regularnie nasze oferty pracy w opiece w Niemczech! Szukaj okazji i wybierz najlepszą propozycję dla siebie! Takie oferty zazwyczaj wiążą się z możliwością uzyskania atrakcyjniejszego wynagrodzenia – poza standardową pensją doliczana jest premia.

  Praca dla opiekunek w Niemczech – na jak długo?

  Dostępne na naszej stronie internetowej oferty pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech często przewidują wyjazd na dwa miesiące. Zdarzają się również krótsze – na czas zastępstwa lub dla osób chcących sobie dorobić sezonowo i trwają np. 2-3 tygodnie lub miesiąc. Istnieje możliwość przedłużenia kontraktów, jeśli obie strony – senior i opiekun są zadowolone ze współpracy. Każdą kontynuację umowy mogą dzielić okresy urlopowe, podczas których obowiązki przejmuje inna opiekunka.

  Czasami ze względu na zdarzenia losowe, takie jak śmierć podopiecznego czy konieczność przebywania przez niego w szpitalu przez dłuższy okres, trzeba wcześniej zakończyć umowę.

  Jeśli chodzi o liczbę godzin pracy opiekunki osób starszych, to zgodnie z niemieckim prawem może ona pracować 38,5 h tygodniowo i maksymalnie 6 dni w tygodniu. Oznacza to, że przysługuje jej 1 cały dzień wolny lub dwa razy po 1/2 dnia. Jednak, jeśli nie jest to możliwe np. z uwagi na stan seniora, to wówczas rodzina musi zapłacić opiekunce za 1 cały dzień wolny.

  Osoba podejmująca się tej pracy powinna dziennie pracować maksymalnie 6 h i 41 minut z 2-godzinną obowiązkową przerwą.

  Legalna praca dla opiekunów seniorów – sprawdzona agencja

  Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze wzrasta z roku na rok, co wynika przede wszystkim ze starzenia się społeczeństwa. Dziś coraz mniej rodzin mieszka wielopokoleniowo, a wielu seniorów jest skazanych na samotność. Zmienił się model życia, pracujemy znacznie dłużej, dlatego mamy mniej czasu dla bliskich, zwłaszcza tych, którzy wymagają codziennej opieki.

  Właśnie dlatego, nasza agencja regularnie publikuje wiele nowych ofert pracy dla opiekunki do Niemiec, będącej wsparciem osób starszych. Niemcy to kraj, w którym już wiele dekad temu zauważono potrzebę zapewnienia profesjonalnej opieki seniorom. Mamy wieloletnią praktykę w łączeniu kandydatów z Polski z osobami zza granicy, które potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

  Jeśli interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech – postaw na agencję Help z siedzibą w Bydgoszczy. Bez względu na Twoje dotychczasowe doświadczenie w branży, na pewno pośród aktualnych ofert pracy znajdziemy dla Ciebie tę odpowiednią. Pomożemy Ci też określić poziom znajomości języka niemieckiego – być może zbyt surowo się oceniasz, a Twoje umiejętności już pozwalają na wyjazd zagraniczny. Otoczymy Cię opieką i wsparciem. Aktualne oferty pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech są tutaj dla Ciebie – wybierz najlepszą i pracuj legalnie u sprawdzonego pracodawcy!

  Interesuje Cię konkretna rekrutacja i lokalizacja? Chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat? Zadzwoń! Jeśli nie masz dodatkowych pytań, oczekujemy Twojej wiadomości ze zgłoszeniem! Pamiętaj, że wysyłając e-mail na nasz adres, trzeba dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli odpowiadają Ci data i miejsce rozpoczęcia pracy, szybko załatwimy kwestie formalne, a Ty będziesz mogła zacząć przygotowania do wyjazdu.

  Co warto wiedzieć, zanim rozpoczniesz pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

  Opiekunka osób starszych w Niemczech ma niełatwe zadanie – zajmuje się obcą osobą, a stworzenie relacji, budowanie zaufania i wzajemnego zaufania wymaga wysiłku. Właśnie dlatego, zatrudniamy osoby empatyczne i pozytywnie nastawione do ludzi. Praca w opiece opiera się przede wszystkim na relacjach. Przed wyjazdem trzeba więc zdawać sobie sprawę, że opiekun osób starszych w Niemczech mierzy się z licznymi wyzwaniami. Tutaj nie ma reguły – niektórzy seniorzy chętnie współpracują i są wdzięczni za otrzymaną pomoc, a inni – podchodzą do opiekunki nieufnie i mają problem z zaakceptowaniem obcej osoby w swoim domu. Osobom starszym czasem trudno jest pogodzić się z faktem, że potrzebują pomocy i nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z obowiązkami domowymi. Seniorzy, jeszcze częściej niż młodsze osoby, mają zmienne humory, dlatego praca opiekunki w Niemczech wymaga opanowania oraz odporności na stres.

  Dobra opiekunka rozumie, że podopieczny ma swoje, wypracowane przez lata przyzwyczajenia. Trzeba potrafić je uszanować i o ile nie jest to konieczne dla jego zdrowia, nie namawiać seniora do gwałtownych zmian. Dbamy również o merytoryczne przygotowanie naszych opiekunek, ponieważ niektóre zachowania osób starszych wynikają z chorób np. demencji. Praca jako opiekunka w Niemczech wymaga więc komunikatywności. Odnosi się to nie tylko do znajomości języka, ale też po prostu chęci porozumienia się z drugim człowiekiem, nawet jeśli ma problemy ze słuchem czy mową. Zadaniem opiekunki jest nie tylko czuwanie nad stanem zdrowia seniora, ale też dotrzymywanie mu towarzystwa.

  Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech?

  Na naszej stronie znajdziesz liczne aktualne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech. W ogłoszeniach umieszczamy wszystkie najważniejsze informacje, aby opiekunka wiedziała, jakie warunki i obowiązki czekają ją po przybyciu na miejsce. Jeżeli nie masz pewności, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie, skontaktuj się z nami – znajdziemy właściwe zlecenie i przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności.

  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wynagrodzenie jest bardzo istotne, dlatego w ofercie podajemy jego wysokość. Warto jednak pamiętać, że najlepiej płatne oferty pracy jako opieka w Niemczech dotyczą bardziej wymagających kontraktów np. zajmowania się osobami ciężko chorymi i całkowicie niesamodzielnymi lub parą seniorów wymagających pomocy. Kluczowy jest stan zdrowia seniorów, ponieważ niektórzy potrzebują tylko niewielkiej pomocy w obowiązkach domowych, a inni – asysty nawet w podstawowych czynnościach.

  Bardzo ważna jest również znajomość języka. Nie polecamy wyjazdu do pracy osobom, które nie znają niemieckiego ze względu na problemy w porozumiewaniu się z seniorem. Poziom komunikatywny to absolutne minimum, ale nie musisz na tym poprzestawać. Im lepsza znajomość niemieckiego, tym większe wynagrodzenie i wybór ofert pracy jako opiekun osoby starszej w Niemczech.

  Warunki mieszkaniowe w pracy opiekunki osoby starszej w Niemczech

  Zróżnicowane są również warunki zakwaterowania, ponieważ nasi podopieczni mieszkają w różnych lokalizacjach. Właśnie dlatego, podajemy informacje na temat odległości od sklepów – jeżeli jest znaczna, szukamy opiekunki z prawem jazdy lub robieniem zakupów zajmuje się rodzina seniora. Nasi pracownicy często otrzymują do dyspozycji samochód lub rower oraz mają dostęp do Internetu, co znacznie ułatwia pracę w opiece. Niemcy zazwyczaj korzystają też z pomocy personelu medycznego albo częściowo opiekują się seniorami samodzielnie, aby zapewnić opiekunce wymagany prawem czas wolny. W ofertach znajdują się też dodatkowe informacje np. usposobienie seniora czy podejście do nałogów – nie w każdym miejscu akceptowane są opiekunki palące czy niezaszczepione.

  Największe zalety pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech

  W razie problemów ze znalezieniem zatrudnienia, jednym z rozwiązań często wybieranych przez naszych rodaków jest praca w Niemczech. Opieka nad starszymi to wymagające zajęcie, ale ma również wiele zalet.

  Jednym z największych plusów są oczywiście wysokie zarobki. Przeciętna miesięczna pensja to ok. 1500 euro, a z większym doświadczeniem czy lepszą znajomością języka można zarobić jeszcze więcej. Jeżeli chcesz pracować jako opiekunka osób starszych, Niemcy są więc lepszym wyborem niż wykonywanie analogicznych obowiązków w Polsce.

  Co istotne, do pracy nie są potrzebne wysokie kwalifikacje. Na kontrakty często wyjeżdżają panie, które przez całe życie pracowały w całkowicie innej branży. Najważniejsze są znajomość języka, doświadczenie w opiece, chociażby nad członkiem rodziny oraz otwartość i chęć pomocy.

  Zachodnia Europa się starzeje, dlatego popyt na opiekunki w Niemczech wciąż rośnie. Często zdarza się, że dzieci z różnych względów nie mogą opiekować się rodzicami i szukają wsparcia. Jeżeli interesuje Cię opieka w Niemczech, oferty pracy pojawiają się regularnie, dlatego z pewnością znajdziesz odpowiedni kontrakt dla siebie.

  Opieka osób starszych w Niemczech to też doskonała okazja, aby rozwijać swoje kwalifikacje. Przede wszystkim, pozwala nauczyć się płynnie mówić po niemiecku, dzięki codziennemu kontaktowi z osobami, dla których jest to język ojczysty. Opiekunka poznaje również kulturę naszych zachodnich sąsiadów oraz poszerza wiedzę na temat chorób wieku podeszłego, dzięki czemu w przyszłości może podejmować się coraz bardziej wymagających i dobrze płatnych zleceń.

  Jakiej wiedzy wymaga się od opiekunki osób starszych w Niemczech?

  Kandydatki, które po raz pierwszy wybierają się do pracy w Niemczech w opiece osób starszych, często mają wątpliwości, czy poradzą sobie na tym stanowisku. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej weryfikujemy znajomość języka oraz inne predyspozycje dlatego, jeśli odpowiedź jest pozytywna to oznacza, że możesz zacząć przygotowania do kontraktu. Opiekunka nie należy do personelu medycznego, dlatego nie wymaga się od niej specjalistycznej wiedzy.

  Najważniejsza jest znajomość niemieckiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Nasze opiekunki zachęcamy szczególnie do poznania nazw przedmiotów codziennego użytku, części ciała, produktów spożywczych, godzin, dni tygodnia, zwrotów grzecznościowych oraz słownictwa związanego ze zdrowiem i złym samopoczuciem. Opiekunka powinna też budować przynajmniej proste zdania, żeby być w stanie porozmawiać z podopiecznym i jego rodziną.

  Przed wyjazdem jako opiekunka do Niemiec warto też dowiedzieć się więcej na temat codziennego życia ze starszą, chorą osobą. Najważniejsze są tutaj właściwa dieta czy ograniczenia związane ze stanem zdrowia. Dobre przygotowanie pozwala znacznie zmniejszyć stres przed wyjazdem oraz lepiej opiekować się seniorem po dotarciu na miejsce. Warto jednak pamiętać, że praca opiekunek w Niemczech nie może zastępować personelu medycznego – nie ma uprawnień do wykonywania zastrzyków czy dawkowania leków. Zadaniem opiekunki jest ułatwienie osobie starszej codziennego życia, ale bardziej skomplikowane zabiegi powinni wykonywać pracownicy tzw. Pflegedienst.

  Jeżeli lubisz pomagać drugiemu człowiekowi, znasz niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym i jesteś gotowa na wyjazdy zagraniczne, możesz zgłosić się do nas jako opiekunka w Niemczech. Aktualne oferty pracy w opiece na bieżąco umieszczamy na naszej stronie. Masz pytania lub wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu!

  NewsletterChcesz być na bieżąco z najnowszymi ofertami? Zapisz się już dziś!
  
  O firmie

  Help to prężnie rozwijająca się agencja zatrudnienia, gwarantująca pracę dla opiekunek osób starszych na terenie Niemiec i Luksemburga.

  Certyfikat

  Dane kontaktowe Agencja pracy opiekunek Prosenio Help Sp. z o.o. Sp. k.