Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani do samotnego seniora lubiącego ogród i kuchnię włoską, od 20.01.2023r. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

50999

ln

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 71118
Poszukujemy:

Dobrej gospodyni, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

20/01/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 87lat, 150cm, 58kg
Dolegliwości:
- demencja
- mobilny
- ogólny stan zdrowia dobry
Senior jest mobilny, zapominalski, trochę demencyjny, ale wiele czynności potrafi wykonać samodzielnie. Obecnie chodzi na zajęcia dla seniorów 4 razy w tygodniu od rana do popołudnia. Senior lubi te zajęcia, chętnie spędza tam czas, gra w gry, układa puzzle, są przedstawienia dla seniorów i gimnastyka. Pan jest rano (8:00) odbierany i popołudniami (16:00) dowożony do domu. Opiekunka będzie miała wówczas dwa dni wolne. Córka chciałaby zredukować pobyt w ośrodku do dwóch dni w tygodniu, aby senior miał stabilny rytm dnia. O pomoc dla taty zwróciły się do nas córki, które obecnie opiekują się tatą i zostają na noc, aby nie był sam. Jedna z nich mieszka kilka ulic dalej, dwie pozostałe mieszkają w promieniu 120 kilometrów. Senior mówi po włosku i po niemiecku, córki po niemiecku. Pan jest wdowcem i od lat mieszka sam w ładnym domu niedaleko centrum miasta.
To rodzina z włoskimi korzeniami, córki mają bardzo dobry kontakt z ojcem, często odwiedzają, zabierają go do siebie. Obecnie potrzebna jest opiekunka, aby odciążyć najstarszą córkę, która mieszka kilka ulic dalej i jest dość mocno obciążona opieką nad ojcem. Jest zmęczona, ma mało czasu dla siebie. Przy domu jest ogródek, najstarsza córka uprawia w nim warzywa (marchewka, sałata, pomidory). Rodzina tego seniora zdrowo się odżywia, lubią jeść, celebrować, jak to Włosi. Ważne jest, aby opiekunka w tym miejscu była ciepła, rodzinna, chętnie jadła świeże produkty (seniorowi nie smakuje ani z proszku, ani z puszki). On lubi makarony, ryby, dania mięsne. Córka raz w tygodniu przychodzi ojcu pomóc się wykąpać. On jest bardzo spokojny, współpracuje, słucha poleceń i nie sprzeciwia się. Dla higieny na noc zakłada pieluchomajtki, choć może mu się zdarzyć wstać raz lub dwa razy w nocy do toalety. Senior korzysta z pomocy ergo- i fizjoterapeuty.

Dodatkowe informacje:

Ważne jest, aby spędzić z panem dobrze czas, zająć go, zabrać do ogrodu lub na spacer, zadbać o to, aby na zajęcia pojechał ubrany czysto, należy ugotować obiad, posprzątać w domu. Senior chętnie gra w karty, memory, lubi układać puzzle, chętnie wychodzi do ogrodu oglądać rośliny i warzywa. Dobrze byłoby, aby opiekunka też lubiła ogród i grządki, wówczas miałaby z seniorem i córką wspólny temat.
To duże miasto, Kolonia, ładny dom z ogrodem położony na przedmieściach. Dla opiekunki jest ładny pokój, osobna łazienka, internet w całym domu i auto do dyspozycji.
W to miejsce potrzebna jest rodzinna, ciepła opiekunka, którą znamy. Ważne, aby opiekunka umiała gotować, bo senior jest nauczony dobrej, świeżej kuchni i zupy z proszku lub z puszki nie są możliwe w tym miejscu. Tutaj należy dobrze gotować ze świeżych produktów. To lekkie miejsce, dużo czasu wolnego, bo na początku aż 4 dni w tygodniu, następnie 2 dni w tygodniu, dlatego zależy nam na bardzo dobrej opiekunce w to miejsce.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- internet i auto
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego