Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Doświadczona opiekunka do małżeństwa na Bawarii

Wyjazd: od zaraz
Miejscowość:

91315

chstadt

,

Wynagrodzenie:

1750NR OFERTY: 70277
Poszukujemy:

- j. niemiecki komunikatywny lub dobry

Planowy wyjazd:

04/08/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 83lata, 70kg, 168cm
Dolegliwości:
- zaburzenia rytmu serca
- mobilna i ból kolana
- ogólny stan zdrowia bardzo dobry
Seniorka jest mobilna i w dużej mierze samodzielna. Wspiera ją personel medyczny dwa razy dziennie, który zakłada rajstopy uciskowe na lepsze krążenie krwi. Pani sama bierze lekarstwa, samodzielnie się ubiera i myje. Noce są spokojne, a nawet, jeśli musi skorzystać z toalety, idzie sama.
To spkojna seniorka, pracowała w biurze. Jest czysta i zadbana. Jej hobby to ogród. Dotychczas seniorka opiekowała się mężem, jednak jego stan zdrowia pogorszył się, dlatego córka zwróciła się do nas o pomoc.

Podopieczny, 90lat, 65kg, 170cm
Dolegliwości:
- niewydolność nerek i słabe serce
- astma i aparat tlenowy
- cukrzyca
- wózek inwalidzki
- senność, osłabienie
Seniora stan ostatnio bardzo się pogorszył. Puchną mu nogi, zbiera się tam woda. Pan jest słaby, dużo czasu śpi lub siedzi na wózku. Ma niewydolność nerek i słabe serce, dlatego lekarze nie zdecydowali się go dializować. Senior cierpi na astmę i często barkuje mu powietrza, dlatego jest podłączony do aparatu tlenowego. Wówczas jest spokojny i dobrze oddycha. Wspierany dwa razy dziennie przez personel medyczny. Pan jest świadomy, sam bierze leki i stara się wykonać przy sobie część czynności, choć jest słaby. Obecnie tylko by spał, chce do łóżka bo męczy się siedząc. W domu jest zamontowana winda na schodach, jest  specjalistyczne łózko na pilota, wózek inwalidzki i rolator, ale z rolatora obecnie nie korzysta. 
Z racji na problemy z nerkami nalezy zwrócić uwagę na to, aby senior nie wypijał więcej dziennie jak 1,5 litra. Nerki słabo filtrują, dlatego należy ograniczyć płyny do 1,5 litra. Senior samodzielnie je i pije, przy higienie ciała należy mu pomóc. Przyjmuje środki nasenne i może obudzić się raz w nocy.
To spokojny człowiek, zrównoważony, cierpliwy. Z zawodu stolarz, robił piękne meble z drewna i prowadził stolarnię. Obecnie jego hobby to ogród. 

Dodatkowe informacje:

To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Sklepy są oddalone 7 min drogi na pieszo.
Córka mieszka w pobliżu i w razie potrzeby zawiezie autem na zakupy lub do miasta. Do pomocy jest pani od sprzątania, przychodzi raz na dwa tygodnie.

Warunki mieszkaniowe:

- osobny pokój i łazienka
- Internet
- rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego