Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Kobieta 77 lat, Bawaria, od 05.01.2022 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91334

Hemhofen

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1550NR OFERTY: 69204
Poszukujemy:

zaszczepionej opiekunki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

05/01/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna: 77 lat, 60 kg, 160 cm
- początki demencji, zapominalska
- mobilna
- ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka sama, jej córki i syn mieszkają w miastach oddalonych 200 - 300 km i martwią się, ponieważ pani staje się coraz bardziej zapominalska. Ona sama to zauważa, ponieważ wszystko zapisuje: na stole i regałach układa zapiski i karteczki, gdzie i co położyła oraz gdzie znajdują się poszczególne rzeczy. Bardzo ważne jest, aby opiekunka nie wyrzucała tych kartek. Seniorce to pomaga odnaleźć listy, rachunki i inne rzeczy. To bardzo sympatyczna, komunikatywna i towarzyska osoba. Bardzo lubi ludzi, ale ostatnio cierpi na samotność. Lubi żarty, ma poczucie humoru, chętnie się śmieje. Jest energiczna i lubi uczestniczyć w przyjęciach. Chętnie śpiewa w chórze, uczy się angielskiego, uwielbia chodzić na koncerty. Lubi dokarmiać ptaki w ogrodzie, kocha zwierzęta i dzieci. Chciałaby, aby rodzina i przyjaciele częściej przychodzili w odwiedziny, wpadali na na ciasto i kawę, jednak odległość jest zbyt duża. Córki starają się odwiedzać mamę co dwa tygodnie.

Jedna z córek seniorki poprosiła nas o pomoc. W to miejsce szukamy bardziej towarzyszki, niż opiekunki. Sama seniorka nie lubi tego słowa "opiekunka". Ona uważa, że nie jest jeszcze osobą do opieki. Bardziej cierpi na samotność, jej stan zdrowia jest bardzo dobry. W tym miejscu opiekunka będzie nazywana "towarzyszką" lub "przyjaciółką". Noce są w tym miejscu zazwyczaj spokojne, rzadko zdarza się, że seniorka wstanie raz w nocy do toalety.

Seniorka zapomina, gdzie położyła klucze lub do kogo miała zadzwonić. Czasem zapomina, że chodzi w tym samym ubraniu drugi dzień, dlatego ważne jest aby opiekunka dyskretnie dobierała jej ubranie, a ubrania z poprzedniego dnia wkładała do pralki. Zapomina także, jak segregować śmieci, zdarza jej się wrzucić plastik lub szkło do kosza z papierem. Seniorka ma bardzo dobrą przyjaciółkę od lat - Gundi, która czasem przychodzi w odwiedziny. Pani lubi rozmawiać, chętnie też spędza czas przy książce lub przegląda gazety. Jest wegetarianką i nie je mięsa. Opiekunka może oczywiście przygotowywać mięsne potrawy dla siebie. Seniorka czasem nie je śniadań - bywa, że rano nie jest głodna. Zdarza się, że je dopiero około 10:00 - 11:00.

W to miejsce szukamy dobrej, komunikatywnej i dyskretnej opiekunki - towarzyszki. Koniecznie ktoś, kto nie będzie się narzucał, kto nie będzie strofował i traktował seniorkę jak dziecko. Dobrze będzie, jak opiekunka będzie miała prawo jazdy - auto jest do dyspozycji, seniorka jeszcze nim jeździ, choć nie powinna. Dobrze będzie, jeśli opiekunka zabierze seniorkę na wycieczkę, na kawę lub do kina. Ona to uwielbia. Język niemiecki jest ważny, aby rozmowy były możliwe.

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 10 min drogi od domu seniorki. Do dyspozycji auto i rower. Dla opiekunki będzie sporo miejsca - osobne piętro z oddzielnym pokojem i łazienką.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- auto i rower

Zapewniamy organizację oraz sfinansowanie przejazdów. Stawka 1550€ / miesiąc.

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego