Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Kobieta 80 lat i mężczyzna 82 lata, Bawaria, od 12.01.2022 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91301

Forchheim

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 69212
Poszukujemy:

niepalącej opiekunki (+ prawo jazdy) z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

12/01/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 82 lata, 55 kg, 171 cm
- mobilny
- lekko podwyższone ciśnienie krwi
- samodzielny

Podopieczna: 80 lat, 56 kg, 165 cm
- demencja
- nietrzymanie moczu
- mobilna

Dodatkowe informacje:

Senior jest osobą głównie samodzielną, nie wymaga opieki. Obecnie opiekuje się swoją żoną, która cierpi na demencję. Pan poprosił nas jednak o wsparcie opiekunki, ponieważ z racji na swój wiek jest mu ciężko. Senior chciałby mieć więcej czasu dla siebie, ponieważ obecnie jest bardzo zestresowany prowadzeniem domu i zajmowaniem się żoną. Stres sprawia, że bywa zapominalski, traci apetyt, czuje się osłabiony. Senior jest spokojny z charakteru, współpracuje. Z zawodu jest handlowcem. Jego hobby to sport, długie spacery i wędrówki, towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, rozmowy.

Seniorka ma mocną demencję, mało mówi, zamyka się w swoim świecie. Odpowiada na krótkie pytania, czasem jak ma dobry dzień, można z nią dłużej porozmawiać. Jest bardzo spokojna, czasem śpiąca, ma dobrze dobrane lekarstwa. Lubi stare pluszaki swojej córki, chętnie ogląda zdjęcia, lubi spacery. W przeszłości seniorka była energiczna, lubiła sport, stale była w ruchu. Z zawodu jest nauczycielką, uwielbia dzieci. Ważne jest, aby w dobrą pogodę opiekunka zabierała panią na spacer lub zabierała na przejażdżkę autem. Na noc należy zamknąć drzwi na klucz. Seniorka czasami wstaje. Seniorka współpracuje, dobrze reaguje na polecenia, robi praktycznie wszystko, co opiekunka jej zleca. Należy komunikować prosto: umyj twarz, podaj mi rękę, załóż czapkę, napij się wody. Proste komunikaty bardzo dobrze rozumie. Seniorka jest codziennie lub co drugi dzień (w zależności od możliwości przez pandemię) wspierana przez personel medyczny. Do pomocy jest również sprzątaczka, która przychodzi raz w tygodniu.

Szukamy doświadczonej, cierpliwej opiekunki z prawem jazdy z minimum komunikatywną znajomością j. niemieckiego. Córka starszych państwa mieszka 250 km od domu rodziców i bardzo jej zależy, aby być z opiekunką w kontakcie. Pierwszy dojazd opiekunki planujemy na sobotę, ponieważ córka miałaby wówczas cały wolny weekend na wprowadzenie i pokazanie okolicy. Dla rodziny ważne jest, aby opiekunka nie paliła papierosów, ponieważ to dom osób niepalących. Kandydatki mało palące i palące tylko na zewnątrz też będą brane pod uwagę. Szukamy samodzielnej, rezolutnej opiekunki, która zajmie się seniorką i odciąży seniora. Zapewni bezpieczeństwo, załatwi część spraw samodzielnie, sama wsiądzie w auto i zrobi zakupy. Szukamy osoby dobrze zorganizowanej i doświadczonej.

To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z balkonem, tarasem i ogrodem. Sklepy są oddalone 20 min drogi na pieszo od domu, więc ważne, aby opiekunka miała prawo jazdy i umiała jeździć autem. Do dyspozycji jest też rower aby zrobić mniejsze zakupy w okolicy (piekarnia, cukiernia).

Dla seniorów będzie to nowa sytuacja - pokojem opiekunki będzie dawna sypialnia seniorów. To pokój z balkonem. W dużej szafie są jeszcze ręczniki i pościele, seniorzy z córką postarają się to przeorganizować aby opiekunka miała ten pokój wyłącznie dla siebie, jednak na razie ważne jest, aby opiekunka to wiedziała. Nowa szafa została już zamówiona. 

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- rower
- auto

Zapewniamy organizację oraz sfinansowanie przejazdów. Stawka 1650€ / miesiąc.

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego