Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Kobieta 82 lata, Luksemburg, od 17.01.2022 Luksemburg

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

5683

Dalheim

,

Luksemburg

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 69348
Poszukujemy:

opiekunki (język francuski) lub z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

17/01/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna: 82 lata, 55 kg, 155 cm
- mobilna
- po zawale serca
- ogólny stan zdrowia dobry

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka sama, ma pieska o imieniu Bono. Piesek jest nieduży, waży 18 kilo i jest mieszańcem. Ma 7 lat. Pani dotychczas radziła sobie bardzo dobrze, była samodzielna, jeździła autem i wychodziła na długie spacery z psem i z przyjaciółmi. Ostatnio miała problemy z sercem, które doprowadziły do zawału. Od tego czasu nie może być sama, stała się słabsza, nie gotuje już obiadów i jest zdana na pomoc sąsiadki i córek. Z uwagi na to, że bardzo jest związana z pieskiem i swoim domem, nie chce iść do domu seniora. Jedna z córek zwróciła się do nas z prośbą o pomoc.

To mobilna, bardzo towarzyska seniorka. Lubi ludzi, bardzo chętnie rozmawia, ma wielu znajomych. Z pochodzenia jest Belgijką. Pani jest wspierana dwa razy dziennie przez personel medyczny, który ją dogląda i podaje lekarstwa. Do domu przychodzi terapeuta, który wykonuje z nią ćwiczenia ruchowe i gimnastykę. Seniorka bardzo nie chce i nie lubi być sama. Jest wdzięczna za okazaną pomoc, cieszy się na każde odwiedziny. Dość mocno doskwiera jej samotność.

To dom jednorodzinny trochę oddalony od miasta. Do dyspozycji jest auto, jeśli opiekunka chciałaby jeździć. Inaczej do miasta można dojechać autobusem, przystanek jest niedaleko. Do obowiązków będzie należała pomoc podczas higieny ciała, utrzymanie domu, spacery oraz rozmowy. Córki mają swoje psy, to rodzina lubiąca czworonogi. Odwiedzają mamę, psy znają się i chętnie razem się bawią i chodzą na spacery. W grę wchodzi jedynie opiekunka lubiąca i akceptująca pieska i taka, która chętnie wyjdzie na spacer z seniorką i jej psem. Pani chętnie spędza czas przy kawie i ciastku, tutaj koniecznie musi być opiekunka umiejąca gotować, ponieważ pani traci apetyt. Nie gotuje już sama, dlatego należy jej ugotować i razem z nią zjeść przy stole. 

W tym miejscu sprawdzi się osoba towarzyska, która chętnie gotuje i piecze, która lubi zwierzęta i nie boi się psa (Bono, 18 kilo, mieszkaniec i oczko w głowie starszej pani). Pani mówi tylko po francusku, dlatego należy umieć porozumiewać się w tym języku. To miejsce jest z terminem możliwe szybkim, jednak ważne, aby opiekunka pasowała w to miejsce. Kilka dni nie zrobi różnicy.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet może zostać zainstalowany na życzenie opiekunki
- auto

Zapewniamy organizację oraz sfinansowanie przejazdów. Stawka 1500€ / miesiąc.

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego