Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Kobieta 89 lat i mężczyzna 90 lat, Badenia-Wirtembergia, od 27.01.2022 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

76646

Bruchsal

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 69302
Poszukujemy:

opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

27/01/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 90 lat, 69 kg, 180 cm
- wózek inwalidzki
- inkontynencja
- słabosłyszący

Podopieczna: 89 lat, 60 kg, 160 cm
- postępująca demencja ze skłonnością choroby Alzheimera
- mobilna
- ogólny stan zdrowia dobry

Dodatkowe informacje:

Senior jest wspierany przez personel medyczny, czynnie pomaga podczas wstawania. Pan miewa trudności ze snem, często nie może spać w nocy. Obecnie spędza sporo czasu przed telewizorem, codziennie wychodzi na spacer w wózku inwalidzkim około 15:00. Ważne jest, aby opiekunka także lubiła spacery i aby nie stanowiło to problemu. W przeszłości senior pracował w instytucie badawczym. Pan potrzebuje pomocy głównie w utrzymaniu higieny ciała, zmianie pieluchomajtek lub dojściu do toalety oraz podczas spacerów.

Seniorka cierpi na postepującą demencję, możliwa jest choroba Alzheimera, lekarze nie mogą jednoznacznie zakwalifikować. Pani jest w dobrej formie, oprócz tego, że jest zapominalska. Jest mobilna, sama chodzi do toalety, ma zdrowe serce, jest w stanie wykonać wiele rzeczy samodzielnie. Z zawodu jest fryzjerką i robiła w przeszłości piękne upięcia. To było jej hobby. Obecnie czas spędza przed telewizorem. Często zapomina o jedzeniu, należy wówczas posiedzieć z nią, aby zjadła śniadanie i obiad lub "podkarmić" podając jej bułkę lub chleb do ręki. Jeśli nie wie, co z tym zrobić, należy panią nakarmić, inaczej zapomni, że jest głodna. To zależy od dnia, czasem ma gorszy, czasem lepszy dzień. Pani należy towarzyszyć podczas wykonywania higieny ciała, ponieważ zapomina. Z małymi wskazówkami potrafi sporo rzeczy wykonać samodzielnie.

W to miejsce szukamy doświadczonej, rezolutnej i potrafiącej postawić na swoim opiekunki. Koniecznie doświadczenie z demencją lub chorobą Alzheimera.

To dom jednorodzinny, miejscowość niedaleko Karlsruhe. Do sklepu około 8 min drogi na pieszo. Do kontaktu jest córka, która mieszka w tej samej miejscowości.

Warunki mieszkaniowe:

- osobny pokój
- internet

Zapewniamy organizację oraz sfinansowanie przejazdów. Stawka 1650€ / miesiąc.

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego