Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Małżeństwo 82 i 88 lat, Bawaria, od 29.10.2021 Niemcy

Wyjazd: 8 tygodni
Miejscowość:

91301

Forchheim

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 69014
Poszukujemy:

opiekunki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

29/10/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna: 82 lata, 78 kg, 160 cm
- demencja
- bóle kolan i stawów
- mobilna, wspiera się rolatorem lub kulą

Podopieczny: 88 lat, 90 kg, 180 cm
- mobilny, wspiera się laską
- zaburzenia rytmu serca
- bóle kolan, porusza się na krótkich odcinkach drogi

Dodatkowe informacje:

Seniorka bardzo nie lubi być sama, jest lękliwa, czeka w oknie, aż ktoś do niej przyjdzie. Potrzebuje "przewodnika", kogoś, kto powie jej, co ma robić i jaki jest plan dnia. Pani jest zapominalska poprzez demencję, ale w dużej mierze samodzielna i pomaga we wszelkich czynnościach. Pani porusza się najczęściej o kulach, rzadziej korzysta z rolatora. Noce są zazwyczaj spokojne, jedynie od czasu do czasu seniorka może obudzić się raz w nocy, aby skorzystać z toalety.  To spokojna, opanowana i znająca dobre maniery seniorka. Całe życie opiekowała się domem, lubiła piec i gotować, jest bardzo związana z domem i rodziną.

Senior jest mobilny i w dużej mierze samodzielny. Noce są spokojne. To bardzo poprawny, dokładny starszy pan. Z zawodu nauczyciel, oczytany i dobrze wykształcony. Jego hobby to zbieranie znaczków pocztowych, programy sportowe, czytanie gazet oraz gotowanie.

Seniorzy dotychczas byli wspomagani przez córkę, która mieszka w pobliżu. Niestety pani zachorowała, często jest w szpitalu i nie jest w stanie dłużej opiekować się rodzicami, dlatego poprosiła nas o pomoc. To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Dla opiekunki jest oddzielne mieszkanie (z kuchnią, łazienką, sypialnią, pokojem dziennym i tarasem) zaraz obok. Bardzo dobre warunki dla opiekunki. Do sklepu jest 10 min drogi pieszo, auto i rower są do dyspozycji.

W to miejsce koniecznie szukamy opiekunki z dobrą znajomością j. niemieckiego, dobrej i sprawdzonej pani, która nie jest narzucająca się i umie pracować w "teamie", bo seniorzy są jeszcze samodzielni i nie chcieliby być traktowani jak dzieci. Oboje seniorzy są mobilni, nie ma dużego nakładu opieki, za to komunikacja, wspólne spędzanie czasu i rozmowy są ważne. Dla opiekunki z prawem jazdy - auto do dyspozycji. To dobre miejsce dla opiekunki na poziomie.

Warunki mieszkaniowe:

- osobne mieszkanie (kuchnia, łazienka, salon, sypialnia i taras)
- auto i rower
- internet

Zapewniamy organizację oraz finansujemy przejazdy. Stawka 1650€ / miesiąc, wyjazd na 8 tygodniu lub więcej. Przy pobycie min. 8 tygodni +100€ oraz przy pobycie na święta +200€ bonusu.

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego