Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Mężczyzna 94 lata, Luksemburg, od 06.01.2022 lub później Luksemburg

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

9235

Diekirch

,

Luksemburg

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 69297
Poszukujemy:

opiekunki lub opiekuna z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

06/01/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 94 lata, 70 kg, 175 cm
- po upadku i złamaniu, wspierany kilka razy dziennie przez personel medyczny
- częściowo mobilny: wózek i rolator
- pieluchomajtki
- zażywa leki nasenne i może obudzić się w nocy
- astma i inhalacje 3 razy dziennie
- stan zdrowia stabilny

Dodatkowe informacje:

Senior jest po upadku, złamaniu kości miednicy i pobycie w szpitalu. Rehabilitacja i fizjoterapeuci przychodzą do domu. W związku z wirusem nie można go było odwiedzać, nie miał kontaktu z rodziną, chciał wracać do domu. Lekarz stwierdził, że lepiej będzie, jak wyjdzie ponieważ zaczyna popadać w lekkie stany depresyjne, stracił motywację, nie chciał jeść.

Lekarz opisuje stan seniora jako stabilny, w przeciągu ostatnich dwóch tygodni zrobił spore postępy, powoli wstaje i siada na łóżku lub z pomocą przesiada się na wózek lub próbuje chodzić przy rolatorze. W szpitalu miał spore problemy ze snem, mimo tabletek nasennych, nie mógł zasnąć. Lekarze ostawili jego tabletki, które zażywał od lat, być może to dlatego. Inny lekarz od 01.01. nakazał powrócić do tych lekarstw, aby senior lepiej się poczuł, ta nagła zmiana nie była dla niego dobra. Być może będzie się budził na początku raz, być może 3 lub wcale. Lekarz nie jest w stanie oszacować, senior jest obecnie bardzo zestresowany pobytem w szpitalu. Nie mógł ani jeść, ani spać. Cierpi na astmę, w szpitalu ze stresu dostał bezdechu. 

To bardzo spokojny, kulturalny człowiek. Był zagubiony, ponieważ lekarze nie pozwalali mu na kontakt z rodziną i odstawili jego leki, które przyjmował od lat. On lubi mieć wszystko poukładane, lubi stały rytm dnia, źle znosi zmiany. Pan mieszka z żoną w malowniczym mieście w Luksemburgu. Panu potrzebna jest pomoc podczas wstawania, podczas inhalacji, w nocy jeśli chciałby pić lub do toalety. Ma butelkę na mocz i pieluchomajtki, więc nie powinien budzić za często.

To dom typu bliźniak, do sklepu 15 min drogi. Jest auto do dyspozycji. Do pomocy przychodzi pomoc domowa dwa razy w tygodniu i personel medyczny kilka razy dziennie. Żona seniora jest samodzielna, jest młodsza od niego o 10 lat - ma 84 lata. Bardzo lubi gotować, lubi obowiązki domowe, więc nie chciałaby aby ją wykluczone ze wszystkich domowych czynności. Córka ma niedaleko domu swoje biuro i jest osobą do kontaktu. To ona poprosiła nas o pomoc. Dla opiekuna jest sporo miejsca - oddzielna część domu, osobna łazienka, pokój, auto.

W to miejsce szukamy doświadczonej opiekunki lub opiekuna, który pomoże seniorce zająć się mężem, pomoże seniorowi wstać, pójść do toalety, wstanie do niego w nocy. Tutaj koniecznie dobra i sprawdzona osoba.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- auto do dyspozycji
- internet

Zapewniamy organizację oraz sfinansowanie przejazdów. Stawka 1700€ / miesiąc.

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego