Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Niepaląca opiekunka do małżeństwa na Bawarii, 91301 Forchheim, zlecenie od zaraz do 20.12.2022r. Niemcy

Wyjazd: od zaraz
Miejscowość:

91301

Forchheim

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1750NR OFERTY: 70809
Poszukujemy:

Niepalącej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

25/11/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 72lata, 100kg, 170cm
Dolegliwości:
- początki demencji i zapominalska
- cukrzyca insulinowa i 3 razy dziennie wspierana przez personel medyczny
- reumatyzm i dużo czasu spędza w łóżku

Seniorka jest wspierana trzy razy dziennie przez personel medyczny, który podaje jej insulinę. Posiłki należy podawać po zastrzykach insulinowych, seniorka ma cukrzycę, dlatego to ważne. Ta pani jest dość otyła, sporo czasu spędza w łóżku, leży lub przesypia, jednak kiedy wstaje wolno chodzi przy rolatorze. Szybko się męczy, dlatego zaraz po tym się kładzie. Seniorka wstaje z łózka sama lub z pomocą opiekunki, należy podać pani rękę. Dłuższe odcinki drogi musiałaby pokonywać na wózku, jednak niechętnie wychodzi i woli zostać w łożku lub odpoczywa na sofie. Pani jest obmywana w łóżku, tak jest jej łatwiej i wygodniej. Byłoby dobrze, gdyby opiekunce udało się przekonać seniorkę do spacerów i kąpieli pod prysznicem, jednak zdajemy sobie sprawę, że to proces i może dłużej potrwać. Pani korzysta z wkładek oraz z krzesłatoalety. Mimo cukrzycy, seniorka nie jest na diecie. Ważne jednak, aby obiad podawany był po wizycie personelu medycznego, który podaje codziennie insulinę. Seniorka zazwyczaj je przy stole, czasem kiedy jest słaba kolacje lub śniadanie je w łóżku. Noce są spokojne i seniorka przyjmuje środki nasenne.

To pani, która ma silny charakter i lubi mieć swoje zdanie. Jest typem domatora, lubi swój dom i chętnie "zaszywa" się w sypialni spędzając całe dnie w łózku. W przeszłości zajmowała się domem, ogrodem, wychowywała czwórkę dzieci. W przeszłości była aktywna, teraz jej stan zdrowia na to nie pozwala. Seniorka jest otyła i trochę leniwa. Byłoby dobrze, jeśli opiekunce udałoby się seniorkę "zaktywizować" i zachęcić do ruchu. 

Podopieczny, 79lat, 100kg, 177cm
Dolegliwość:
- początki demencji i zapominalski
- cukrzyca insulinowa i 3 razy dziennie wspierany przez personel medyczny
- reumatyzm i bóle stawów
- mobilny i rolator

Senior jest po operacji woreczka zółciowego oraz po usunięciu kamieni. Pan jest mobilny, wspiera się rolatorem, jednak jest jeszcze osłabiony po operacji i miewa zawroty głowy. Senior potrzebuje wsparcia podczas wykonywania higieny ciała oraz w gospodarstwie domowym. Senior korzysta z toalety i wkładek. Ważne, aby posiłki podawać po wizycie personelu medycznego, ponieważ senior ma cukrzycę i przed posiłkiem musi dostać insulinę. Noce są spokojne.

To spokojny, komunikatywny człowiek. Bardzo związay z wnukami i domem. Z zawodu inżynier, pracował jako kierownik sporej firmy. Zarządzał grupą elektryków i elektromonterów. Obecnie senior lubi czytać, sporo czasu spędza przy komputerze, lubi oglądać telewizję.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Do sklepu jest 15 min drogi na pieszo, jest auto do dyspozycji. Jesli opiekunka nie miałaby prawa jazdy jest do dyspozycji rower, blisko przystanek autobusowy. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania co dwa tygodnie.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego