Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Niepaląca opiekunka do samotnej seniorki blisko Lipska w Neukieritzsch 04575 od 04.10. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

04575

Neukieritzsch

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 72606
Poszukujemy:

Opiekunki niepalącej z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

04/10/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 90lat, 60kg, 162cm
Dolegliwości:
- początki demencji & zapominalska
- zaburzenia rytmu serca & cukrzyca
- częsciowo mobilna: wózek i rolator
- ogólny stan zdrowia stabilny

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest od miesiąca w domu seniora i bardzo źle się tam czuje. Córka postanowiła, że zabierze ją do domu, jednak pracuje i nie jest w stanie cały czas opiekowac się mamą, dlatego poprosiła o pomoc opiekunki od nas. Seniorka jest świadoma, czasem zapomina i dwa razy pyta o to samo, ale jest dość komunikatywna. Pani ma ograniczoną mobilność, porusza się na wózku i jest w stanie bardzo krótki odcinek drogi przejść przy rolatorze. Należy jej asystować, aby nie upadła, bo nogi odmawiają posłuszeństwa i jest trochę osłabiona. Pani źle widzi oraz przyjmuje tabletki na cukrzycę. Seniorka wejdzie po schodach, ale bardzo wolno i ostrożnie, należy jej asystować. Na dłuższe odcinki drogi i spacery na pewno należy zabierać wózek. Pani korzysta z pieluchomajtek i przyjmuje środki nasenne.

To bardzo wrażliwa, komunikatywna, ufna starsza pani. Jest zmotywowana i współpracuje. Nie chce być ciężarem, nie jest ani uciążliwa, ani absorbująca. Da się lubić, jest wdzięczna. W przeszłości pracowała w biurze, lubiła kontakt z ludźmi, była życzliwa i pomocna. Obecnie chętnie wychodzi na spacer, lubi swój dom i ogród, chętnie gra w karty lub w gry planszowe. Zazwyczaj wstaje o 8:00, o 20:00 jest już w łóżku i śpi.

To miejscowość niedaleko Lipska & granicy z Polską, dom jednorodzinny z ogrodem. Zaraz obok mieszka córka, która jest osobą do kontaktu. Sklepy są trochę oddalone od domu, dlatego córka zawiezie. Można jechać rowerem lub autobusem, bo przystanek jest niedaleko. Dla opiekunki jest ładny pokój z telewizorem, internet jest w całym domu. W tym miejscu będzie sporo czasu wolnego, ponieważ córka zajmie się dwa pełne popołudnia mamą.

W to miejce potrzebujemy dobrej i sprawdzonej opiekunki, którą znamy. Na pewno osoba niepaląca, empatyczna i taka, która chętnie spędzi z seniorką czas, porozmawia, napije się kawy i wyjdzie na spacer przy dobrej pogodzie.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego