Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - niepaląca opiekunka do samotnej seniorki na Bawarii, 91054 Erlangen, od 27.09 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91054

Erlangen

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 70474
Poszukujemy:

Niepalącej opiekunki, z dobrym/komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

27/09/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 88lat, 58kg, 160cm
Dolegliwości:
- początki demencji & zapominalska
- osteoporoza & reumatyzm
- może obudzić się w nocy
- mobilna & rolator

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest osłabiona po 4-miesięcznym pobycie w szpitalu. Przewróciła się i złamała kość udową, została zoperowana oraz wypisana do domu, po czym upadła ponownie i złamała kość udową jeszcze raz. Operacja musiała zostać wykonana ponownie. Seniorka jest w domu i chodzi wolno przy rolatorze. Należy uważać, aby nie upadła po raz kolejny, ważne jest aby trzymać panią za rękę lub pilnować, aby zabierała ze sobą rolator. Przy łóżku jest Babyphone oraz mata z czujnikiem ruchu, która daje sygnał, jak seniorka wstaje. 

Podopieczna obecnie uczy się szybszego poruszania ze wsparciem rolatora. Na początku ciężko jej szło, rolator jej przeszkadzał, jednak teraz udaje jej się coraz lepiej. Podobnie jest ze wstawaniem z fotela, coraz lepiej jej idzie. Pani wchodzi po schodach, ale robi to wolno i mocno trzyma się poręczy. Seniorce należy pomóc wykonać higienę ciała oraz uważać, aby się nie poślizgnęła. Łazienka jest przystosowała dla osób starszych - jest krzesełko elektryczne do wanny oraz uchwyty. Seniorka dużo rzeczy potrafi sama wykonać, myje się samodzielnie, ale należy jej asystować oraz wspierać. Seniorka sporo śpi za dnia, dość późno wstaje, bo koło 9:00. W nocy może się obudzić raz lub dwa razy - zazwyczaj chce się napić lub skorzystać z toalety. W planie jest fizjoterapeuta, który będzie wykonywał gimnastykę i ćwiczenia.

To bardzo spokojna, serdeczna seniorka. Jest spokojna, cicha, do wszystkiego daje się z łatwością przekonać, nie protestuje. Jest łatwa i przyjemna w opiece. W przeszłości pracowała w restauracji i była kucharką. Jej obecne hobby to rozmowy, telewizja oraz muzyka i czasopisma.

To dom jednorodzinny z ogrodem blisko centrum w ładnym mieście na Bawarii - Erlangen. Sklepy są blisko bo 7 min drogi na pieszo od domu, wszystko jest w okolicy, to spore miasto. Córka jest osobą do kontaktu, mieszka w innej dzielnicy miasta i pomaga przy mamie. Do dyspozycji jest rower, blisko jest przystanek autobusowy oraz pociąg regio. Dla opiekunki jest bardzo ładny i duży pokój, internet jest w całym domu.

W to miejsce szukamy dobrej, spokojnej opiekunki, która lubi rozmowy i chętnie spędzi czas z seniorką. Ważne, aby przynajmniej dobrze komunikatywnie mówić po niemiecku, aby rozmowy były możliwe. To miejsce tylko i wyłącznie dla niepalących opiekunek. Szczepienie nie jest wymagane, jedynie test przed wyjazdem.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet & rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego