Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Niepaląca, serdeczna towarzyszka do samotnej seniorki, 1700€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

91301

Forchheim

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 74580
Poszukujemy:

Niepalącej opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

12/02/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- początki demencji
- reumatyzm
- mobilna & stan zdrowia bardzo dobry

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest mobilna, jej stan zdrowia jest bardzo dobry. Poza reumatyzmem i początkami demencji nie ma innych chorób. Demencja ostatnio się uwidoczniła dość mocno, z osoby całkiem samodzielnej, seniorka zaczęła zapominać. Córka znajduje przedmioty w szafkach kuchennych, które nie powinny leżeć w kuchni, a w pokoju dziennym produkty spożywcze. Seniorka zapomina, co gdzie położyła, często szuka kluczy. Córka poprosiła nas o pomoc dla mamy. W tym miejscu bardziej potrzebna nam towarzyszka, niż opiekunka.

Seniorka mieszka sama, jest w dużej mierze samodzielna, jednak ostatnio coraz częściej zapomina. Bardzo ciężko znosi zmiany, dlatego ważne, aby opiekunka nie zmieniała jej trybu dnia ani na początku nie wprowadzała rewolucji, bo seniorka sobie z tym nie poradzi. Ta pani jest ostrożna co do nowych osób, małomówna, musi upłynąć czas, aby zaufała. Pani należy pomóc się umyć i ubrać, ważne aby ugotować dobry obiad. Pani potrafi bardzo dużo rzeczy wykonać sama, dlatego należy głównie "mieć na nią oko" i pomóc wtedy, kiedy sobie nie poradzi lub poprosi. Ważne, aby pamiętać, że to osoba, która nie akceptuje swojej choroby, dlatego nie należy się z opieką narzucać, a jedynie być i reagować, kiedy seniorka sobie z czymś wyraźnie nie radzi. 

To miasto na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Dla opiekunki będzie sporo miejsca - osobne piętro domu (pokój, osobna toaleta). Seniorka mieszka na piętrze wyżej. Do sklepu jest 10 min drogi na pieszo. Na miejscu jest rower. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania raz na tydzień.

Starsza pani jest wierząca i w niedzielę chciałaby iść do kościoła. Ważne, aby jej potowarzyszyć. pani w przeszłości pracowała w banku. Jest bardzo zadbana, ładnie ubrana, elegancka. Lubi małe wycieczki, chętnie rozmawia, jest grzeczna i kulturalna. Jej córka mieszka w tej samej miejscowości i będzie do kontaktu z opiekunką.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna toaleta
- internet & rower

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego