Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekun/-ka do religijnego małżeństwa w pobliżu Stuttgartu, 1850€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

70736

Fellbach

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1850NR OFERTY: 74474
Poszukujemy:

Niepalącego/ej Opiekuna/-ki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

06/02/2024

Informacje o podopiecznej:


Podopieczna, 82 lata, 168 cm, 75 kg

Dolegliwości:
- demencja
- artroza kolan
- haluksy

Podopieczny, 87 lat, 180 cm, 70 kg

Dolegliwości:
- problemy z sercem
- powiększona prostata
- skoki ciśnienia

Dodatkowe informacje:

Chodzi o Seniorów, którzy potrzebują jak najszybciej wsparcia. Oboje są na swój sposób mobilni, ale ich ograniczenia powodują, że psychicznie przerasta ich sytuacja.

Seniorka poruszą się z pomocą rolatora, gdyż ma obawy przed upadkiem. Po ostatnim upadku ma rękę w gipsie, dlatego potrzebuje wsparcia podczas higieny oraz ubierania się. Z uwagi na obrzęk ma zakładane rajstopy uciskowe przez Pflegedienst, który przychodzi 1 x dziennie.
Z toalety do tej pory korzystała samodzielnie, obecnie z uwagi na gips potrzebować będzie wsparcia. W  nocy może się zdarzyć, iż będzie chciała udać się do toalety, wówczas również przyda się lekka pomoc.

Podopieczna jest osobą wykształconą, spokojną, przyjazną, udzielająca się społecznie. Bardzo rodzinna, religijna i bardzo nieszczęśliwa z zaistniałej sytuacji (złamana ręka i potrzeba pomocy).

Senior ma tendencje do zawrotów głowy, zapewne z uwagi na skoki ciśnienia. Miewa huśtawki nastrojów i lęki, czasami, gdy bywa przeciążony popada w zły nastrój, ale Opiekunka nie powinna brać tego do siebie.
Wspiera się o lasce lub czasem korzysta z pomocy rolatora żony. Dla higieny nosi wkładki.

Z toalety korzysta samodzielnie, również w nocy (2-3x). Ma lekkie problemy ze słuchem i wzrokiem. Bez demencji, dobrze się orientuje, dużo dokumentuje.

Jest wykształconym człowiekiem, muzykalny, interesuje się kulturą, geografią, historią. Bardzo przyjazny i również religijny.

Podopieczni mieszkają w domku szeregowym z 2 łazienkami, jedna łazienka jest remontowana i wówczas będzie do wyłącznej dyspozycji dla Opiekunki). W pobliżu Stuttgartu (12 km). Do najbliższego sklepu ok 500 m. Do dyspozycji również auto, Honda z manualną skrzynią biegów.
W razie potrzeby można zorganizować rower. W zakupach pomagają 2 córki. Napoje są dostarczane. Mają duże grono znajomych, którzy często ich odwiedzają. Seniorzy przywiązują dużą wagę na zdrowy tryb jedzenia.

Poszukiwana tutaj towarzyska, komunikatywna i rodzinna Opiekunka/Opiekun, religijna. Powinna z chęcią chodzić z Seniorami na spacery, prowadzić z nimi rozmowy i zapewniać towarzystwo w ciągu dnia.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- własna łazienka dostępna po remoncie,  w połowie lutego
- auto do dyspozycji
- dostęp do internetu

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego