Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekun lub opiekunka do leżącej seniorki blisko Wiesbaden, 65232 Taunusstein, od 25.11.2022r. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

65232

Taunusstein

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 70770
Poszukujemy:

Opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

25/11/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 71lat, 110kg, 160cm
Dolegliwości:
- osoba głównie leżąca
- cukrzyca
- cewnik (obecnie w szpitalu)
- marskość wątroby i niedoczynność serca

Seniorka jest bardzo otyła, a do tego niska. Obecnie przebywa w szpitalu, jest osłabiona i głównie leży. Planowany wypis jest na 25.11. - 01.12., dlatego szukamy opiekunki na ten termin
Seniorka cierpi na słabe serce, ma zastawkę i cukrzycę. Pani bardzo puchną nogi i odwiedza ją personel medyczny. Pani bierze dość sporo lekarstw, dlatego należy zwrócić uwagę na to, aby nie zapomniała i przypilnować aby popiła sporą ilością wody. Komunikacja z seniorką przebiega dobrze, jest świadoma, ale czasem bywa zapominalska. Być może wynika to z osłabienia. Seniorka przed pobytem w szpitalu była jeszcze dość mobilna i samodzielna. Obecnie puchną jej nogi, a prawa stopa boi podczas ucisku. Lekarze starają się pomóc, nie wiadomo jednak, czy seniorka powróci do całkowitej mobilności. Na razie ma zbyt dużo wody w organizmie i bardzo opuchnięte nogi. Noce są zazwyczaj spokojne, jednak może się zdarzyć, że seniorka poprosi o pomoc raz w nocy. W domu są wszelkie pomoce: jest rolator i wózek, elektryczne krzesełko do wanny oraz winda zamontowana na schodach między piętrami. Seniorce należy pomóc się umyć i ubrać, należy zająć się domem, ugotować obiad. Personel medyczny przychodzi do pomocy, a do kontaktu jest córka, która mieszka w pobliżu.

Dodatkowe informacje:

To spokojna, zrównoważona i obecnie osłabiona pani. Lubi rozwiązywać krzyżówki, w przeszłości bardzo lubiła malować i rysować. Nie lubi być sama, dlatego ważne, aby opiekun porozmawiał z panią, wspólnie zjadł śniadanie i obiad, obejrzał telewizję.
To dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem w miejscowości blisko Wiesbaden. Sklepy są oddalone 15 min drogi pieszo od domu. Dla opiekuna jest ładny pokój, auto do dyspozycji marki Mercedes, internet jest w całym domu. W to miejsce szukamy opiekuna lub opiekunki, która dotrzyma towarzystwa, zajmie się domem, pomoże pani się umyć i ubrać. Potrzebna nam osoba, która poradzi sobie z wagą seniorki (110kg) i pomoże jej wstać lub usiąść na łóżku.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- auto 
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego