Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekun lub opiekunka do małżeństwa na Bawarii, 91074 Herzogenaurach, od 14.01.2023r. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91074

Herzogenaurach

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 70753
Poszukujemy:

Opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

14/01/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 79lat, 70kg, 170cm
Dolegliwości:
- wylew (2009)
- ograniczone ruchy lewej strony: ręki, przedramienia, lewej nogi
- wózek inwalidzki

Seniorka miała wylew w 2009 roku. Od tego czasu ma ograniczone ruchy lewej strony i porusza się na wózku. Pani stoi i potrafi wejść po schodach trzymając się mocno poręczy, ale należy uważać aby nie potknęła się o lewą nogę, która jest mało sprawna. Stoi na niej i lekko zgina ją, jednak dość mocno widać jak nią powłóczy i jak lewa strona służy jej głównie do podpierania się. Ma mało siły w lewej stronie ciała i głównie używa prawej strony do przesiadania się oraz do wykonywania wszelkich czynności. Prawa strona jest sprawna. Seniorka ma inkontynencję i cierpi na reumatyzm. Pani przesypia noce. Do pani przychodzi ergo- i fizjoterapeuta, którzy będą pracowali nad mobilnością lewej strony. Należy próbować z seniorką zwiększać mobilność i ćwiczyć, aby lewa strona była bardziej "giętka" i nie zastała się. Pani potrafi wspierać się poręczą, nosi ortezę i jest zmotywowana. Dłuższe odcinki drogi pokonuje na wózku i należy pani pomóc przesiąść się, przy czym ona pomaga. Na schodach w domu między parterem i piętrem jest zamontowana nowa winda. Pani nosi pieluchomajtki i korzysta z kaczki.
To komunikatywna i czasem uparta seniorka, ale daje się przekonać. W przeszłości to ona była "szefem" w domu i wszystko organizowała. O pomoc dla mamy poprosiła nas jej córka. Seniorka w przeszłości pracowała w kuchni i bardzo lubiła gotować. Obecnie lubi spacery, chętnie ogląda seriale.

Podopieczny, 82lata, 50kg, 170cm
Dolegliwości:
- mobilny i rollator
- początki demencji
- osłabiony po koronawirusie

Senior jest mobilny i to on dotychczas opiekował się żoną. Obecnie przeszedł rekonwalescencję po koronawirusie i jest osłabiony. Jest mobilny przy rollatorze, korzysta z pieluchomajtek dla higieny. Noce są spokojne. Pan nie jest w stanie opiekować się dłużej żoną i domem, dlatego córka poprosiła nas o pomoc. To cichy i potulny senior. Zawsze się zgadza, chętnie współpracuje. Jest łatwy w opiece. Z zawodu elektryk.

Dodatkowe informacje:

Seniorzy mieszkają w domu jednorodzinnym z ogrodem w mniejszej miejscowości w Bawarii. Dla osoby z prawem jazdy jest auto. Na większe zakupy córka zawiezie raz w tygodniu lub zrobi zakupy wg. listy. Do dyspozycji rower, auto i blisko przystanek autobusowy. Do dyspozycji jest pokój na piętrze, internet jest w całym domu. Córka mieszka działkę obok i jest osobą do kontaktu.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- auto i rower
- internet
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego