Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekun lub opiekunka z dużym doświadczeniem w opiece, 1900€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

97456

Dittelbrunn

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1900NR OFERTY: 75612
Poszukujemy:

Opiekunki lub opiekuna z dużym doświadczeniem w opiece i komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

18/04/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- osoba głównie leżąca & wózek
- choroba Parkinsona
- choroba nowotworowa (zaleczony nowotwór, stan stabilny)
- sonda & cewnik

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam, jest po przebytym coronawirusie w grudniu 2023, który znacznie osłabił organizm. Senior od tego czasu bardzo dużo leży w łóżku lub śpi. Stan seniora jest stabilny, robi postępy i wraca do formy, jednak z uwagi na chorobę Parkinsona mobilność jest bardzo ograniczona. Z uwagi na chorobę Parkinsona i częściowe problemy z przełykaniem, senior jest odżywiany przez sondę, ale samodzielnie też potrafi jeść. Jest to uzależnione od dnia i formy podopiecznego. W szpitalu podłączono mu cewnik, z którym wyszedł do domu. Korzysta z kaczki i nie ma potrzeby sadzać go na toaletę. Większość czynności odbywa się w łóżku.

W domu jest lift (czyli wyciąg) umożliwiający przesadzanie seniora bez użycia własnej siły, aby można było go przesadzić na wózek. Senior spędza w wózku zazwyczaj kilka godzin, ogląda telewizję, je zazwyczaj przy stole, jeśli dobrze się czuje. To świadomy senior, nie ma demencji, dlatego ważne, aby z współpracować i zapytać go, czy chce się położyć czy woli pozostać w wózku.

Ważne jest, aby w ustalonych godzinach podać seniorowi lekarstwa (rozdrobnione na proszek przez sondę). Ważne jest także, że 3 razy dziennie powinien przyjąć krótką inhalację, która umożliwia lepsze oddychanie. Senior jest wspierany przez fizjoterapeutę, który wykonuje z nim gimnastykę.

Pan lubi towarzystwo i rozmowy. Jest serdeczny i wdzięczny za okazaną pomoc. Ma wielu znajomych i przyjaciół, chętnie telefonuje, w przeszłości pisał dużo listów - to było jego hobby.  Córka jest osobą do kontaktu i mieszka w pobliskim mieście na Bawarii. Chętnie odwiedza tatę i opiekunkę w weekend.

To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. W okolicy są sklepiki, piekarnia, sklep spożywczy. W tym miejscu będzie sporo miejsca dla opiekunki - duży pokój z telewizorem & osobna łazienka. Senior lubi i chętnie je, dobrze będzie, jeśli opiekunka lubi i umie gotować. Do większego miasta - Schweinfurt - jest 7 km drogi. Szukamy dobrej, sprawdzonej opiekunki lub znanego nam opiekuna w to miejsce. Bardzo sympatyczna córka, ładna okolica. Córka seniora ma pieska i odwiedza z nim ojca, ważne więc aby nie bać się psów. 

Warunki mieszkaniowe:

- osobny pokój
- oddzielna łazienka
- internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego