Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekun/Opiekunka dla mobilnego małżeństwa mieszkającego w Stuttgarcie Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

70567

Stuttgart

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1800NR OFERTY: 72751
Poszukujemy:

Niepalącej opiekunki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

21/11/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 90 lat:

Dolegliwości:
- demencja
- osłabienie związane z wiekiem
- inkontynencja
- mobilna

Podopieczny, 90 lat:

Dolegliwości:
- stan po udarze
- niewydolność serca
- sporadycznie częściowa inkontynencja
- bardzo słaby wzrok spowodowany zwyrodnieniem plamki żółtej

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest wciąż bardzo samodzielna i mobilna. Porusza się przy pomocy laski lub rolatora. Potrzebuje wsparcia podczas ubierania/ rozbierania oraz kąpieli/prysznica. Bardziej jest to wsparcie na zasadzie asysty, dla bezpieczeństwa. Podopieczna kąpie się 2 x w tygodniu. Seniorka samodzielnie korzysta z toalety, sporadycznie zdarza się jej inkontynencja, dlatego dla higieny stosuje pieluchomajtki.

Noce są spokojne, podopieczna wstaje raz, by skorzystać z toalety, ale nie potrzebuje wtedy wsparcia.

Dodatkowym wyposażeniem pomocniczym w domu jest łózko pielęgnacyjne, lift w wannie, rolator i krzesłotoaleta.

Choroba powoduje u podopiecznej stan rozdrażnienia, poirytowania oraz napięcia. Może się zdarzyć, że seniorka będzie trochę agresywna w komunikacji, ale nigdy fizycznie. Zdarzają się zaburzenia orientacji czasowej, miejscowej i sytuacyjnej. Demencja podopiecznej jest w stadium początkowym, ale postępuje dosyć szybko. Seniorka jest zapominalska, czuje się przytłoczona i zagubiona zwłaszcza, gdy zmienia się coś w jej najbliższym otoczeniu.

Seniorka przez większość czasu zajmowała się domem i rodziną. W wolnym czasie lubi malować, piec, gotować oraz zajmować się ogrodem (tak długo, jak to będzie możliwe).

Najbardziej lubi jeść owoce, warzywa i sałatki. Nie przepada za "obfitymi" posiłkami, mięso je raczej sporadycznie. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, by seniorka wypijała odpowiednią ilość płynów.

Senior jest mobilny, chodzi z laską. Samodzielnie ubiera się i rozbiera. Sam również radzi sobie w łazience, potrzebuje jedynie wsparcia/asysty podczas kępieli/prysznica (dla bezpieczeństwa). Mimo tej samodzielności, przydają się wskazówki dla seniora, podpowiedzi, o co jeszcze należy zadbać. Kąpie się dwa razy w tygodniu. Sporadycznie zdarzy się podopiecznemu inkontynencja.

Noce są spokojne, senior wstaje raz, by skorzystać z toalety, ale nie potrzebuje wtedy wsparcia.

Senior psychicznie jest całkowicie "fit". Podopieczny jest otwarty, spokojny, czasami krytyczny. Denerwuje się, gdy sprawy idą nie po jego myśli. Łatwo można go uspokoić spokojnym głosem, zrównoważonym podejściem oraz szybko znajdując rozwiązanie jego problemów.

Senior pracował jako stolarz. Interesuje się polityką, ogrodem, lubo utrzymywać dom w czystości (tak długo, jak pozwalają mu na to siły).

Najbardziej lubi jeść owoce, warzywa i sałatki. Nie przepada za "obfitymi" posiłkami, mięso je raczej sporadycznie.

Do zadań opiekunki należeć będzie również robienie zakupów, pranie sprzątanie, prasowanie oraz towarzyszenie np. podczas wizyt u lekarza czy w kościele. Gotowanie sporadycznie (tylko w weekendy), ponieważ od poniedziałku do piątku jedzenie dla seniorów i opiekunki jest zamawiane. Zdarza się, że seniorzy po niedzielnej mszy idą coś zjeść razem z opiekunką.

Do pomocy przychodzi Pflegedienst, dwa razy w tygodniu na jedną godzinę (jest to profilaktyczna opieka pielęgniarska). Po przyjeździe opiekunki Pflegedienst wciąż będzie przychodzić.


Warunki mieszkaniowe:

- własny pokój (znajdujący się piętro niżej względem mieszkania seniorów)
- oddzielna łazienka
- dostęp do internetu
- ogród
- rower do dyspozycji
- samochód do dyspozycji z automatyczną skrzynią biegów
- przerwa dla opiekunki codziennie między obiadem a popołudniową kawą, oraz dwa razy w tygodniu pół dnia wolnego do ustalenia

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego