Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka dla samotnej seniorki mieszkającej w pobliżu Monachium, 1650€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

82131

Gauting

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 72750
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

15/11/2023

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- operacja serca
- początkująca demencja
- depresja
- otępienie z ciałami Lewego (inaczej demencja Lewego)
- sporadyczna inkontynencja
- mobilna

Dodatkowe informacje:

Mobilna seniorka osłabiona po pobycie w szpitalu w związku z czym potrzebuje ogólnego wsparcia i towarzystwa w ciągu dnia. Na zewnątrz podopieczna wspiera się rolatorem a po domu chodzi sama trzymając się w razie potrzeby mebli. Obecnie jest bardzo przygnębiona, ponieważ jej najdroższy syn jest w śpiączce po rozległym udarze.

Z powodu choroby seniorka jest zapominalska i zdezorientowana. Jeśli jakaś sytuacja jest dla niej zbyt stresująca, bardziej drży, dlatego opiekunka powinna uzbroić się w cierpliwość i zachować spokój, aby zapewnić starszej kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu potrzebuje również lekkiego wsparcie prze np. podanie szklanki do ręki czy pokrojenie jedzenia na mniejsze kawałki.

Ze wzgledu na inkontynencję podopieczna nosi pieluchomajtki. Z toalety korzysta samodzielnie, potrzebuje jedynie towarzystwa i asekuracji podczas przejścia do toalety i z powrotem. w dużej mierze sama dba o higienę ciała, ale dobrze jest ją asekurować i wspierać, gdyż nie poradzi sobie sama np. z umyciem włosów. Seniorka kąpie się 2 x w tygodniu, włosy myje raz w tygodniu. Również ubieranie/rozbieranie oraz samodzielne posmarowanie kremem sprawia jej trudność przez to dokuczliwe drżenie.

Noce są zazwyczaj spokojne, seniorka wstaje raz, by skorzystać z toalety. W ciągu dnia sama idzie i korzysta z toalety. Zazwyczaj nie przyjmuje leków nasennych, ale teraz, z powodu trudnej sytuacji rodzinnej wspomaga się nimi, by nie mieć trudności z zasypianiem.

Jeśli jest to dla niej zbyt stresujące, bardziej drży, dlatego opiekunka powinna uzbroić się w cierpliwość i zachować spokój, aby zapewnić seniorce poczucie bezpieczeństwa. Podopieczna często w ciągu dnia odpoczywa w pozycji leżącej.

Podopieczna jest osobą spokojna, łagodną i wdzieczną, często nie lubi przyjmować leków. W przesłości była wykładowcą uniwersyteckim w stopniu profesora, czasami układa z leków wzory matematyczne.
Podopieczna ma dwie córki, jedna z nich mieszka w Arabii. Na czas przyjazdu opiekunki obie będą na miejscu, żeby wprowadzić ją w obowiązki.

Seniorka uczestniczy w zajęciach gimnastycznych.

Dodatkowym wyposażeniem w domu jest lift na schodach, rolator i krzesłotoaleta.

Do zadań opiekunki należeć będzie również gotowanie, pranie i towarzyszenie seniorce podczas wizyt u lekarza. 4x w tygodniu przychodzi pomoc domowa.

Seniorka mieszka sama w trzypiętrowym domu w małym mieście (ok. 20 tys. mieszkańców) niespełna 20 km od Monachium. Najbliższy sklep (Lidl) jest oddalony o około 400m.  Zakupami może zająć się rodzina lub można robić je za pośrednictwem internetu.

Warunki mieszkaniowe:

- własny pokój
- dostęp do internetu

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego