Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do małżeństwa niedaleko Norymbergi & Frankfurtu, 91413 Neustadt an der Aisch, od 01.10 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91413

Neustadt

an der Aisch,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 70435
Poszukujemy:

opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

01/10/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 90lat, 48kg, 157cm
Dolegliwości:
- demencja & zapominalska
- mobilna
- ogólny stan zdrowia dobry & kilka razy w tygodniu chodzi do ośrodka dziennej opieki

Podopieczny, 95lat, 70kg, 162cm
Dolegliwości:
- częściowo mobilny & bóle kolan & wózek
- zaburzenia rytmu serca
- ogólny stan zdrowia dobry

Dodatkowe informacje:

Seniorka cierpi na demencję, lekarze mogą w przyszłości diagnozować w kierunku choroby Alzheimera, ponieważ seniorka ma dość mocno zajęty ośrodek mózgowy. Jest zapominalska ale wiele czynności potrafi wykonać samodzielnie. Ma bardzo dobrze dobrane lekarstwa, jest spokojna, cicha, wykonuje polecenia opiekunki. Jej osobą - azymutem jest ej mąż. Ona czuje się przy nim bezpiecznie, a on stara się o nią dbać, jak może. Seniorka potrzebuje stałego rytmu dnia, obecnie uczęszcza do "przedszkola" dla seniorów na zajęcia dla pacjentów z demencją.

Ważne jest, aby opiekunka zajęła starszą panią, pozwoliła jej wykonywać drobne czynności: składanie prania, obieranie warzyw, odkurzanie. Seniorka czasem zapomina, co to odkurzacz lub do czego służy czajnik, dlatego przed wyznaczeniem jej zadania, należy krótko opowiedzieć, co ma zrobić. Tak samo podczas wykonywania higieny ciała: należy seniorce krótko opowiedzieć, co teraz nastąpi i co ma zrobić. Wówczas jest pewniejsza i nie jest zdezorientowana. Do pomocy jest personel medyczny, który przychodzi kilka razy w tygodniu. Pani jest mobilna, ale należy asystować podczas spacerów, aby nie upadła. Zapomina zabrać ze sobą rolatora, dlatego należy jej przypominać. Noce są zazwyczaj spokojne, seniorka bierze leki nasenne.

To wrażliwa, cicha i trochę zamknięta w sobie pani. Jest wdzięczna, przyjmuje pomoc i wykonuje polecenia. W przeszłości pracowała w biurze. Obecnie lubi wykonywać drobne czynności w domu, pomaga w kuchni, choć nie rozumie długich rozmów i gubi wątek, lubi przebywać wśród ludzi. Seniorka chodzi do ośrodka dziennej opieki, wówczas opiekunka ma sporo czasu wolnego.

Senior jest częściowo mobilny, jego stan zdrowia jest dobry. Pomaga przy żonie, ale potrzebuje wsparcia w domu. Senior jest wspierany przez personel medyczny rano & wieczorem, który zakłada mu rajstopy uciskowe na lepsze krążenie krwi. Pan ma często niskie ciśnienie. Senior przejdzie krótki odcinek drogi bez wsparcia ale dla pewności, woli korzystać z wózka. Jest mu łatwiej się przemieszczać, ma sztuczny staw kolanowy i odczuwa bóle, kiedy chodzi. Wózek jest dobrym rozwiązaniem i dobrze sobie radzi zarówno w domu, jak i na spacerach. Podczas wstawania należy podać panu rękę. Na schodach jest winda, która ułatwia panu wyjście z domu lub na zewnątrz. Senior wiele czynności wykonuje samodzielnie, podczas higieny ciała należy asystować oraz spojrzeć, czy nie potrzebuje pomocy. Senior sam się kładzie spać, sam się przebiera. Ważne, aby go wesprzeć w domu oraz pomóc przy opiece nad żoną.

To miasto na Bwarii niedaleko Norymbergii, dom jednorodzinny. Sklepy są oddalone 10 min od domu, wszedzie jest blisko. Do dyspozycji rower. Córka jest osobą do kontaktu, mieszka w innym pobliskim mieście na Bawarii. W to miejsce potrzebna nam serdeczna, komunikatywna opiekunka, która umie gotować & prowadzić dom oraz wesprze seniorów przy wykonywaniu podstawowych czynności & zajmie seniorkę za dnia. Szczepienie nie jest wymagane, jedynie test przed wyjazdem z Polski.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet & rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego