Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do małżeństwa w pięknych okolicach Trier, 1850€ Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

54292

Trier

-Ruwer,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1850NR OFERTY: 76882
Poszukujemy:

Opiekuna/-ki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

14/06/2024

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 74 lata (1949 r.), 165 cm, 115 kg

Dolegliwości:

po upadku
cewnik
cukrzyca (zastrzyk robi sobie Seniorka samodzielnie)
osteoporoza
reumatyzm

Podopieczny, 78 lat (1945 r.), 180 cm, 72 kg

Dolegliwości:

demencja
nadciśnienie (tabletki)

Dodatkowe informacje:

Seniorka po upadku nie jest już w pełni mobilna.  Obecnie znajduje się w szpitalu, wychodzi 15.06. Do dyspozycji jest łóżko medyczne oraz zamówiono lift. Seniorka stara się pomagać, przekładając lub obracając się w łóżku, aby przesiąść się na wózek, w którym spędza większość czasu. Opiekunka powinna kąpać Podopieczną 2-3x w tygodniu, do dyspozycji jest krzesełko pod prysznic. Będzie wymagać pełnego wsparcia ze strony Opiekunki podczas codziennych czynności.

Przychodzi tutaj Pflegedienst, aby założyć rajstopy uciskowe (Opiekunka je tylko wieczorem zdejmuje) oraz plaster z morfiną (co 3 dni, na bóle reumatyczne) i aby zmienić cewnik (co 6 tygodni).

Przychodzi też tutaj fizjoterapeuta.

Noce do tej pory były spokojne. Seniorka nie ma demencji i może zostać sama z mężem podczas przerwy Opiekunki.

Senior poza demencją jest fit i bardzo samodzielny. Nie jest agresywny,  noce przesypia, nie robi żadnych głupot, ani nie ma tendencji do ucieczek. Potrafi większość czynności wykonać samodzielnie, potrzebuje po prostu wsparcia w gospodarstwie domowym oraz w opiece nad żoną.

Zakupy mogą być robione wspólnie z rodziną, drobne zakupy również możliwe, gdyż do najbliższego sklepu jest ok 10 min spacerem. 

Seniorzy mieszkają na parterze domu wielorodzinnego (100 m2). Córka mieszka wraz z rodziną w tym samym domu, piętro wyżej. Może wesprzeć Opiekunkę w opiece nad rodzicami (przerwy, czas wolny). Pokój dla Opiekunki znajduje się również na parterze.

W połowie sierpnia Seniorzy będą się przeprowadzać do domu syna (jest jeszcze w remoncie), w tej samej miejscowości. Tam oprócz własnego pokoju Opiekunka będzie miała również własną łazienkę do dyspozycji.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
TV
oddzielne WC
internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego