Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do mobilnego małżeństwa blisko Norymbergii, 1800€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

91074

Herzogenaurach

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1800NR OFERTY: 74687
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

16/02/2024

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 83lata, 58kg, 160cm
Dolegliwości:
- mobilna 
- wskutek stresu zapominalska & zawroty głowy
- niedoczynność trzustki

Podpieczny, 90lat, 76kg, 168cm
Dolegliwości:
- mobilny, ale porusza się wolno i tylko ze wsparciem rolatora lub kuli
- demencja
- astma
- zmiany nowotworowe - prostata & pod obserwacją lekarza
- podwyższone ciśnienie krwi & osłabiony

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest przemęczona opieką nad mężem. Nie radzi sobie z opieką nad chorym i prowadzeniem domu. Wskutek stresu ma bóle pleców, karku, zawroty głowy i nudności, a nawet zaczęła zapominać i być "skołowana". Pani jest mobilna, wspiera się laską lub rolatorem. Większość czynności wykonuje samodzielnie, jednak w razie, gdyby słabiej się czuła, poprosi o pomoc. Korzysta z toalety, jest czysta i zadbana. Wskutek lekko zaburzonych parametrów trzustkowych nie powinna za tłusto jeść. Należy to uwzględnić podczas gotowania, aby nie robić za często bardzo tłustych potraw. Do domu przychodzi fizjoterapeuta, który wykonuje gimnastykę z seniorką.

To bardzo wrażliwa, spolegliwa i dobra osoba. Jest rozmowna i towarzyska, z każdym się dogaduje, bezkonfliktowa. Z zawodu jest laborantką i pracowała w instytucie biologii. W przeszłości uwielbiała swój ogród i rośliny, bardzo lubiła sztukę, interesowała się teologią i dużo czytała. Obecnie lubi oglądać seriale, chętnie wychodzi na małe spacery.

Senior jest mobilny, ale chodzi wolno, niepewnie, widać, że mu ciężko. Wspiera się kulą lub rolatorem. Kiedy jest słaby, siada w wózku. Ze względu na chorą prostatę lekarze zdecydowali się na cewnik, na jak długo - tego jeszcze nie wiemy. Część czynności potrafi wykonać przy sobie samodzielnie, ale należy mieć na niego "oko" i pomóc mu się umyć i ubrać. Przyjmuje środki nasenne, nie budzi w nocy. Wspiera go fizjoterapeuta, który wykonuje gimnastykę.

To zdeterminowany, czasem uparty senior, który ma poczucie humoru i jest rozmowny. W przeszłości pracował w dużej firmie - Siemens. Bardzo lubił wycieczki, chętnie chodził na małe spacery, lubi do dziś odwiedzać sąsiadów lub urządzać sobie małe wypady w góry lub do lasu. Obecnie czas spędza przed telewizorem. Do kolacji lubił wypijać sobie piwko, lekarz pozwolił mu na jedno, więcej nie. Należy mieć to na uwadze.

To ładne miasto na Bawarii blisko Norymbergii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są blisko, oddalone 10 min drogi od domu. Na miejscu jest auto, rower, blisko przystanek autobusowy. Dla opiekunki jest sporo miejsca: osobny ładny pokój, oddzielna łazienka, internet w całym domu. Auto jest w bardzo dobrym stanie, do użytku opiekunki.

W to miejsce potrzebujemy dobrej, zorganizowanej i znanej nam opiekunki.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- oddzielna łazienka
- internet
- auto & rower

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego