Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Opiekunka do mobilnego małżeństwa na Bawarii, 97437 Haßfurt, od 18.11.2022r.

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

97437

Ha

ßfurt,

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 70752
Poszukujemy:

Doświadczonej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

18/11/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 83lata, 70kg, 165cm
Dolegliwości:
- mobilny
- bardzo słabo widzi (praktycznie niewidomy, widzi cienie i światło)
- ogólny stan zdrowia dobry

Senior jest mobilny i dobrze sobie radzi. Dotychczas pomagał żonie, mimo, że bardzo słabo widzi. Senior sam się myje, samodzielnie korzysta z toalety. Pan wszystko je i nie jest na diecie. Bardzo łatwy w opiece, komunikatywny i ugodowy. Noce są zazwyczaj spokojne, choć może się zdarzyć, że raz wstanie w nocy. Z zawodu handlowiec, obecnie lubi posiedzieć w ogrodzie lub przed telewizorem.

Podopieczna, 81lat, 60kg, 160cm
Dolegliwości:
- początki demencji
- po upadku i pobycie w szpitalu
- mobilna z pomocą

Seniorka upadła i trafiła do szpitala. Dość mocno się poobijała, ale na tyle szybko się zregenerowała, że lekarze postanowili wypisać ją do domu 17.11. Na schodach w domu między parterem a piętrem zostanie zamontowana nowa winda. Pani ma rollator, jest też wózek w razie gdyby słabo się czuła. Córki mieszkają w pobliżu i są zmotywowane, aby zapewnić rodzicom wszystko, czego potrzeba. Obie pracują i odwiedzają. Noce są zazwyczaj spokojne, ale może się zdarzyć, że seniorka wstanie raz do toalety. Do pomocy jest fizjo- oraz ergoterapeuta.
Seniorka jest komunikatywna, wrażliwa i ciekawa świata. W przeszłości zajmowała się domem i dziećmi. Bardzo lubiła robótki ręczne, chętnie piekła i gotowała, lubiła prace w ogrodzie.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Do sklepu jest dość daleko na pieszo, dlatego albo taxi, albo rowerem lub autobusem. Dla opiekunki jest osobne mieszkanie na górze domu: ładny, osobny pokój i oddzielna łazienka. Internet jest w całym domu.
Córka mieszka w tej samej miejscowości i pracuje, dlatego poprosiła nas o pomoc dla rodziców.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- internet
- zakup bileów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego