Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do mobilnego małżeństwa w Augsburgu, 1850€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

86167

Augsburg

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1850NR OFERTY: 72739
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

03/11/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna:

Dolegliwości:
- demencja (początkująca)
- inkontynencja

Podopieczny:
Dolegliwości:
- demencja (zaawansowana)
- inkontynencja

Dodatkowe informacje:

Oboje przebywają obecnie w szpitalu i według wnuczki zostali „uspokojeni”, dlatego powinni jak najszybciej wrócić do domu. Seniorka ma początkową demencję, senior zaawansowaną. Oboje są fizycznie ograniczeni, ale mogą chodzić z lekkim wsparciem. Ponieważ w ciągu ostatnich kilku dni byli bardzo nieruchomi, ich stan fizyczny może być bardzo zmienny i należy częściowo odczekać, aż się unormuje.
Wnuczka starała się oszacować wszystko najlepiej, jak to możliwe. Obaj seniorzy potrzebują przede wszystkim wskazówek i przypomnień / orientacji, senior również pomocy w pielęgnacji ciała.

Potrzebna osoba mająca doświadczenie z demencją. Rodzina jest w pobliżu jako osoba kontaktowa, a także dużo pomaga w razie potrzeby.

Seniorka jest mobilna, porusza się z pomocą laski, ale do dyspozycji jest również rolator. Większość czynności wykonuje sama i wychodzi z założenia, że nie potrzebuje pomocy, dlatego dobrze być takim niezauważalnym wsparciem dla Podopiecznej, mieć na nią tzw, "oko".  Z uwagi na inkontynencję nosi pieluchomajtki oraz wkładki. To toalety potrafi udać się samodzielnie, lub z lekką pomocą.
Bywa zapominalska, czasami pochowa gdzieś rzeczy, których później nie może znaleźć. Dużo śpi, w nocy może się dlatego też budzić, ale raczej nie wymaga by do niej wstawać.
Z natury jest przyjazną osobą, choroba sprawia, iż bywa czasami humorzasta.

Mobilny Senior, który głównie porusza się samodzielnie lub pod rękę, gdyż robi to bardzo powolnie. Po 7 dniach spędzonych w szpitalu może potrzebować jednak więcej wsparcia podczas poruszania się, na dłuższe spacery jest do dyspozycji wózek. Wymaga całkowitej pomocy przy higienie ciała, wsparcia podczas drogi to toalety (nosi pieluchomajtki lub wkładki). Na noc ma zakładane również pieluchomajtki. Opiekunki musi sama sprawdzić, czy będzie wymagała zmiany pampersa w nocy / nad ranem.

Z uwagi na zaawansowaną demencję Senior bywa zdezorientowany, potrzebuje stałego przypominania i wskazówek do wszelkich czynności. Choroba powoduj, że bywa humorzasty,  nie krzyczy jednak. Gdy czasami nie chcę czegoś zrobić, wówczas dobrze zostawić Podopiecznego na 10 minut i próbować ponownie.

Do dyspozycji na miejscu: łóżko medyczne, krzesłotoaleta, rolator, wózek, lift w wannie.
Do obowiązków Opiekunki należeć będzie: gotowanie (od czasu do czasu), pranie, sprzątanie, podstawowa opieka,

Podopieczni mieszkają w dużym domu jednorodzinnym z tarasem, balkonem i ogrodem, ich pokoje znajdują się na parterze.
Gdy na odwiedziny przyjedzie córka lub wnuczka, wówczas śpią w jednym z pokoi na 1wszym piętrze.
Zakupami zajmuj się rodzina, więc Opiekunka nie musi się o to martwić. Do najbliższego sklepu ok 1,5 km spacerem. Na życzenie można zorganizować rower.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój na 1wszym piętrze z własną łazienką lub na życzenie pokój na parterze
- dostęp do internetu
- rower na życzenie

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego