Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do mobilnego Seniora, mieszkającego z żoną, 1750€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

85591

Vaterstetten

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1750NR OFERTY: 72789
Poszukujemy:

Kobiety z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

12/11/2023

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- demencja (początkująca)
- nowotwór prostaty
- skoki ciśnienia
- 2 zerwane ścięgna
- zwyrodnienie plamki żółtej
- niedosłuch
- inkontynencja

Dodatkowe informacje:

Zlecenie dotyczy Seniora, który po pobycie w szpitalu oraz późniejszej rehabilitacji wrócił do domu i do tej pory był zaopiekowany przez swoją żonę. Żona jest w pełni fit i mobilna, jednakże ma już swoje 91 lat i dlatego potrzebują wsparcia Opiekunki.
Podopieczny porusza się po mieszkaniu z pomocą rolatora, na 1wsze piętro z pomocą liftu na schodach - robi to jednakże bardzo powoli ( na każdym poziomie posiada rolator by móc się poruszać). Do dyspozycji jest również wózek, ale to raczej do korzystania poza domem.
Senior niedosłyszy, dlatego ma implant w uchu - należy mówić do niego powoli i głośno, jego zdolność słyszenia uzależniona jest od formy w danym dniu, jak się czuje.

Podopieczny korzysta z pieluchomajtek, na noc korzysta samodzielnie z pojemnika na mocz. Opiekunka powinna go rano tylko opróżnić i umyć. W nocy nie wymaga pomocy Opiekunki.

Należy pomogaać Seniorowi podczas wstawania (podać ręke) rano ok 08:30, ubierania się, podczas higieny osobistej (czasami robi to też samodzielnie).

Do obowiązków Opiekunki należeć będzie: podstawowa opieka, gotowanie (tylko obiady), pranie, sprzątanie (codziennie należy sprzątać łazienkę/toaletę Seniora oraz utrzymywać porządek w jego sypialni, posłać łóżko), towarzyszenie u lekarza (ale tylko pomoc podczas wsiadania i wysiadania).
Przychodzi tutaj dodatkowa pomoc do sprzątanie - 1x w tygodniu.
Lekarstwa przygotowuje żona.


Senior mieszka z żoną (nie do opieki), w domu jednorodzinnym z tarasem i dużym ogrodem. Senior śpi na pierwszym piętrze, Seniorka na parterze. Do najbliższego sklepu ok 10 minut spacerem, piekarnia jeszcze bliżej. Zakupami zajmuje się głównie żona, która jeździ autem, chętnie razem z Opiekunką.
Seniorzy posiadają 3 synów, którzy mieszkają w odległości ok 45 minut.

Poszukują Opiekunki z doświadczeniem, ciepłej i cierpliwej (nie dominującej), która zwraca uwagę na czystość i porządek w domu. Opiekunka może przyjechać z pieskiem lub kotkiem, jeśli będzie sama się nim zajmować. Seniorzy bardzo się cieszą na przyjazd Opiekunki i chcą ja przyjąć do swojej rodziny. Najchętniej Panią , która deklaruje się zostać na dłuższy okres czasu ( 3 m-ce lub więcej).

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój na 1wszym piętrze
- TV
- dostęp do internetu (od 24.11 będzie zainstalowany)

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego