Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do mobilnego Seniora, mieszkającego żoną w pobliżu Stuttgartu, 1750€ Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

71691

Freiberg

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1750NR OFERTY: 75895
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

06/05/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:

starcze osłabienie nóg
demencja (początkująca)
Parkinson
artroza w kolanach i plecach

Dodatkowe informacje:

Mobilny Senior, który w razie potrzeby wspiera się rolatorem. Z uwagi na chorobę Parkinsona i artrozę Podopieczny ma trudności z chodzeniem, jak również z mową. Wymaga wsparcia w codziennych czynnościach tj ubieraniu się (ubrania wybiera żona), higienie osobistej, podać rękę podczas wstawania. Kąpaniem Seniora zajmuje się córka z synem (1x w  tygodniu).

W nocy Senior może się budzić 2-3 razy. Korzystał z butelki na mocz, jednakże zdarzało się mu upaść. Kwestia konieczności wstawania jest do omówienia z Opiekunką na miejscu. Lubi dłużej pospać.

Poddawany jest fizjoterapii oraz ćwiczeń z logopedą.

W przeszłości był ślusarzem, uzdolniony majsterkowicz. Interesuje się piłką nożną i ogólnie sportem, lubi czytać gazety i chodzić na spacery. Jest bardzo spokojny i towarzyski, mało wymagający i cierpliwy. Czasami trzeba wielokrotnie o pewne rzeczy gdyż nie informuje co potrzebuje.

3 x w tygodniu chodzi do przedszkola (2 pełne dni + 1 połowa dnia). Jest zawożony i odbierany. Czy nadal będzie to kontynuowane i w jakiej formie zostanie również przedyskutowane gdy przyjedzie Opiekunka (jest to kwestia też finansowa).

Mieszka z żoną (nie do opieki, 88 lat) w domku jednorodzinnym z ogrodem, w centrum miasta (w pobliżu Stuttgartu ok 25 km). Do najbliższego sklepu ok 15 min spacerem. Obowiązki domowe wykonuje żona, ale od czasu do czasu można się nimi podzielić lub wspólnie wykonać. Terminami u lekarza zajmuje się córka z synem.

Seniorzy śpią na parterze. Do dyspozycji Opiekunki są 2 pokoje na piętrze (pokój z salonem).

Do dyspozycji na miejscu: łóżko medyczne, materac przeciwodleżynowy jako poduszka na wózku, podwyższenie na toaletę, taboret pod prysznic, rolator, wózek.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
dostęp do internetu

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego