Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do mobilnej Seniorki z demencją, 1750€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

40667

Meerbusch

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1750NR OFERTY: 72748
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

08/11/2023

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- demencja (zaawansowana)
- inkontynencja
- chroniczne biegunki
- osłabiona praca nerek

Dodatkowe informacje:

Seniorka była w szpitalu na skutek upadku i dlatego potrzebować będzie obecnie wsparcia Opiekunki. Do tej pory byłą osobą mobilną, jednakaże po powrocie ze szpitala należy jej pomagać w codziennych czynnościach, pomóc wstać, ubrać się pomóc podczas higieny osobistej i mobilizować by powróciła do dawnej mobilności. Z uwagi na zaawansowaną demencję należy mieć oko na Podopieczną i udzielać jej wskazówek do wszelkich działań.
Na pewno należy pilnować by seniorka jadła regularnie posiłki (i je zjadała) oraz zachęcać do picia płynów.

Noce zazwyczaj są spokojne. Sporadycznie może się zdarzyć, iż Seniorka się przebudzi, by skorzystać z toalety - wówczas wymaga wsparcia Opiekunki lub mąż też może wspierać podczas ewentualnych "nocek". Zazwyczaj Podopieczna zasypia ok 19:00 i budzi się ok 07:00.

Obecnie przychodzi Pflegedienst by wykonać podstawową opiekę i higienę (2x dziennie), ale po przyjeździe Opiekunki może jego obecność zostać ograniczona.

Do dyspozycji na miejscu: łóżko medyczne, rolator, wózek, krzesłotoaleta, krzesełko pod prysznic, pieluchomajtki.

Z natury Seniorka jest spokojną osobą, czasami humorzastą (raczej z powodu demencji), a wczasami wycofaną. Potrafi określić swe potrzeby. Osobowość Podopiecznej jest raczej zależna od osoby, z którą przebywa. W przeszłości była gospodynią domową. W wolnym czasie lubi oglądać TV oraz słuchać muzykę. Lubi też wycieczki autem i wypady na kawę do kawiarni.

Do obowiązków Opiekunki należeć będzie: podstawowa opieka & higiena ciała, mobilizowanie Podopiecznej do aktywności, gotowanie, sprzątanie, pranie & ewentualne prasowanie, organizacja czasu wolnego Podopiecznej i towarzyszenie jej w ciągu dnia (wspólne wycieczki, wypady do kawiarni). Mąż Podopiecznej chętnie pomaga podczas gotowania oraz pozostałych czynnościach (wystarczy w razie potrzeby poprosić o  pomoc).

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- TV
- dostęp do internetu
- rower do dyspozycji

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego