Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do pary seniorów blisko granicy, 04838 Laußig, od 16.05. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

04838

Lau

ßig,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 69909
Poszukujemy:

opiekunki lubiącej kotki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

16/05/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 84lata, 84kg, 178cm
Dolegliwości:
- lekki udar bez utraty sprawności, bezobjawowo
- mobilny, spokojne noce
- zapominalski

Podopieczna, 84lata, 60kg, 162cm
Dolegliwości:
- zapominalska
- mobilna, spokojne noce
- bardzo słabo słyszy

Dodatkowe informacje:


Senior jest osobą sprawną, głównie samodzielną & do tej pory jeździł autem. Dwa tygodnie temu słabiej się poczuł, nie miał apetytu i był zmęczony. Córka zabrała go do szpitala, okazało się, że pan miał lekki udar bez komplikacji. W obawie o zdrowie ojca, córka poprosiła nas o pomoc. Senior jest wspierany codziennie przez personel medyczny, który podaje lekarstwa rano i wieczorem. Dodatkowo raz w tygodniu przychodzi opiekunka socjalna, romzawia z seniorem, gra w gry, pyta, w czym mu pomóc. Ten pan to bardzo spokojny, ugodowy człowiek. Chętnie pomaga, chętnie współpracuje. Bardzo związany ze swoim domem, bardzo lubi odwiedziny córki lub wnuków. 45 lat senior był kierowcą autobusów, jest typem "złotej rączki", wszytsko umie naprawić, lubił kiedyś majsterkować. Teraz jest zapominalski, dlatego córka zabroniła mu jeździć autem, co bardzo go zasmuciło. Senior uwielbia auta & motoryzację. Inne jego hobby to ogrodnictwo - lubi uprawiać grządki, podlewać, sadzić. Bardzo chętnie spędza czas w ogrodzie. Córka prosi aby mu na to pozwalać, nawet jeśli nic nie wyjdzie z jego "zasiewów". Ważne, aby miał zajęcie.


Seniorka jest sprawna, dotychczas sama próbowała prowadzić dom i dbać o wszytsko ale jest coraz bardziej zapominalska i słaba. Nie widzi, że w domu jest nieposprzątane, zapomina wstawić prania, nie może znaleźć koszul męża, zapomniała gdzie je włożyła. Seniorka pracowała w personelu medycznym 30 lat i opiekowała się chorymi pacjentami. Praca spowodowała, że seniorka miała stany depresyjne, nawet popijała, ale to było 40 lat temu. Pani nie ma większych dolegliwości poza tym, ze zapomina i że ma bardzo słaby słuch. Trzeba mówić do niej głośniej. Uważa, że da sobie rade ze wszytskim, że nie jest niesprawna. Ma jedną córkę, która dogląda, mieszka 25 km od jej domu. Wnuki mieszkają w Berlinie.

W to miejsce potrzebujemy cierpliwej & doświadczonej opiekunki, która nie będzie zbyt dominująca aby nie "zadusić" tej pary seniorów. Oni nigdy jeszcze nie mieli opiekunki, to bedzie nowa sytuacja. Chcieliby kogoś, kto jest dyskretny, nastawiony na współpracę, kto bedzie liczył się z ich zdaniem. To spory dom z ładnym ogrodem w miasteczku Eilenburg niedaleko Leipzig. Seniorzy mieszkają na dole domu. Jeden z pokoi w tym domu jest wynajmowany dwa dni w tygodniu lokatorowi, który płaci za wynajem. Dla opiekunki bedzie pokój na piętrze. Internet może zostać podłączony na życzenie, auto jest do dyspozycji i córka chciałaby, aby opiekunka jeździła nim na zakupy, na wycieczkę lub do fryzjera z seniorką. Ładna okolica, spokojne miejsce, kotek w domu, więc trzeba akceptować zwierzęta. Blisko jest przystanek metro, pociąg, jest rower. Czas wolny to nie problem, seniorzy chętnie zostaną sami, seniorka raz w miesiącu wyjeżdża za całodzienną wycieczkę z grupą seniorów, senior spędza czas w ogrodzie.

Potrzebna będzie tutaj opiekunka znana nam, sprawdzona, lubiąca prowadzić dom, "przejmująca stery", która zwróci uwagę, czego w domu brakuje, co trzeba zrobić, powie córce, czy senior potrzebuje nowe ubranie, co kupić, która spędzi z seniorką czas przy kawie. Koniecznie osoba umiejąca gotować i prowadzić dom. Seniorka była smutna i płakała na informacje od córki, że nie daje sobie rady z domem i praniem, dlatego musi mieć opiekunkę. Dlatego potrzebna jest osoba z wyczuciem, która nie "zaatakuje" od razu tej seniorki, a która stworzy z nią zgrany team i pokaże jej, że opiekunka to także towarzyszka i że dobrze mieć kogoś do pomocy i dla bezpieczeństwa w domu. Bardzo serdeczna, sympatyczna, zmotywowana córka mieszkająca 25 km dalej, która jest zmęczona codziennymi dojazdami do rodziców, jej mąż jest ciężko chory i córka potrzebuje dobrej osoby, która zajmie się rodzicami.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet może zostać podłączony
- auto i rower

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego