Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do samotnej mobilnej Seniorki cierpiącej na Alzheimer, 1600 € Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

82057

Icking

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 72820
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

21/12/2023

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- Alzheimer

Dodatkowe informacje:

Mobilna Seniorka poruszająca się bez żadnych pomocy. Generalnie jest samodzielna, wystarczy pokierować ją do wszelkich czynności. Choroba powoduje zagubienie i stąd wymagane wsparcie i opieka Opiekunki. Należy wesprzeć podczas ubierania się, podczas higieny osobistej, kontrolować przyjmowanie posiłków oraz odpowiedniej ilości płynów.
Podopieczna nie jest osobą agresywną, czasami "przeklnie' sobie pod nosem, ale to raczej z bezsilności, aniżeli byłoby to skierowane do Opiekunki. Choroba powoduje, iż miewa chwiejne nastroje, brakuje jej czasami słów, miesza imiona & nazwiska lub  nie potrafi odnaleźć swego pokoju.
Nocami chodzi po domu, ale nie wymaga by się nią opiekować - wówczas przekłada różne rzeczy z miejsca na miejsce, czasami coś zje. Wystarczy zakluczyć zamki w drzwiach by nie wyszła ani na zewnątrz, ani nie wchodziła do pokoju Opiekunki. Sporadycznie może chcieć obecności Opiekunki -raczej z troski.

Pflegedienst przychodzi tutaj 2x dziennie aby wykonać wszelkie medyczne czynności (podać tabletki etc).
4x w tygodniu przychodzi też dodatkowa pomoc z Pflegedienst na 3-4 h, wówczas Opiekunka może mieć przerwę, ale należy obiad ugotować też dla tej osoby by zjadła wspólnie z domownikami.

Seniorka lubi słuchać muzykę, więc dobrze byłoby słuchać z nią ulubione kawałki, gdyż w ten sposób łatwiej czasami do niej "dotrzeć". Poza tym lubi przebywać w ogrodzie, chodzić na spacery, czytać gazety, lubi też sztukę oraz zwierzęta & naturę.
Z natury jest spokojną & serdeczną osobą, w gorszych momentach dobrze jest odczekać kryzys by dostrzec czego potrzebuje w danej chwili lub po prostu odwrócić uwagę na inne czynności.

Czynności, które warto wykonywać wspólnie z Podopieczną: gotowanie, nakryć stół, sprzątanie domu, lekkie prace w ogrodzie, spacery, jeśli na miejscu jest koncert- wówczas udać się na wspólne wyjście do miasta, na kawę, pooglądać TV, poczytać gazetę, różne gry.

Tematy, których należy unikać: wojna, choroba, tematy mogące wywoływać lęk. 

Seniorka mieszka sam w domu jednorodzinnym (150 m2) na wsi. Do najbliżeszego sklepu ok 1 km spacerem. Córka stara się odwiedzać mamę co 2 tygodnie (w weekend).

Poszukiwana tutaj cierpliwa, serdeczna i doświadczona Opiekunka, której nieobca jest praca z osobami cierpiącymi na Alzheimer, potrafiąca poznać potrzeby Podopiecznej i umiejąca odpowiednio nią "pokierować". Osobą, której Opieka sprawia satysfakcję, dla której przebywanie 24h/ dobę  z chorą osobą nie jest męczące.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- dostęp do internetu
- rower możliwy do zorganizowania
- pomoc sąsiadów w razie potrzeby

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego