Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do samotnej seniorki blisko Lipska & granicy z Polską, 1700€ Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

04600

Altenburg

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 75625
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

06/04/2024

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 87lat, 70kg, 169cm
Dolegliwości:
- poczatki demencji & zapominalska
- mobilna & rolator
- uczulona na pomidory i truskawki
- po złamaniu nadgarstka

Dodatkowe informacje:

Seniorka dotychczas mieszkała sama i radziła sobie nieźle. Pomagali jej sąsiedzi, ponieważ syn mieszka w Austrii we Wiedniu i przylatuje co kilka tygodni doglądać mamę. Mimo bardzo dobrego kontaktu między nimi, seniorce będzie potrzebny ktoś, kto się nią zaopiekuje na co dzień. Ostatnio dwa razy upadła, złamała sobie rękę w nadgarstku i syn poprosił nas o wsparcie dla mamy. Do pomocy jest personel medyczny, który podaje lekarstwa oraz przykleja plaster przeciwbólowy. Seniorka współpracuje, mimo, że wiele rzeczy potrafi wykonać sama. Potrafi się wykąpać sama, choć idzie jej to wolno. Należy mieć na nią "oko" i pomóc jej wykonać takie czynności jak higiena ciała czy mycie włosów. Samodzielnie chodzi do toalety, nie ma diety, przesypia noce.

To bardzo komunikatywna seniorka, ma duże poczucie humoru, typ "wojowniczki", nie poddaje się do końca. Jest nauczona samodzielności, nie chce być ciężarem. Pali papierosy, można palić w domu w kuchni lub na balkonie. Bardzo chętnie chciałaby wyjść na spacer, na rynek, do kawiarni ale nie ma z kim. Towarzystwo dobrze jej zrobi. Z zawodu jest opiekunką socjalną i pomagała tureckim rodzinom przyjeżdżającym do Niemiec. Jest otwarta i tolerancyjna. Związana z domem. Zaraz obok mieszkają sąsiedzi, którzy dużo jej pomagają. Będą też do kontaktu z opiekunką. Syn przylatuje co kilka tygodni, bardzo sympatyczny, seniorka bardzo się go słucha i akceptuje jego wskazówki.

To piękne miasto Altenburg blisko granicy z Polską, 40 km od Lipska. Seniorka mieszka w centrum, w pięknej odrestaurowanej kamienicy, ma bardzo ładne mieszkanie, w którym nazbierała dużo książek, bibelotów, porcelanowych laleczek. Lubi antyki, ma ładne meble. Mieszkanie jest przestronne, na pierwszym piętrze, duża kuchnia z balkonem. Dla opiekunki jest pokój z telewizorem, internet jest w całym domu. Sklepy są niedaleko, wszędzie jest blisko, to centrum miasta, zaraz obok park, rynek, kawiarenki i sklepiki. 

Ważne, aby w to miejsce trafiła znana nam, serdeczna opiekunka, która zaktywizuje seniorkę. Wyjdzie z nią na rynek, na kawę, ona bardzo lubi spacery ale nie ma z kim wyjść. Ważny będzie komunikatywny j. niemiecki bo na miejscu nie ma rodziny, trzeba będzie organizować się samodzielnie, czasem iść z seniorką do lekarza, czasem na zakupy. Język jest ważny, inaczej opiekunka sobie nie poradzi w tym miejscu. Można palić papierosy w domu, seniorka pali w kuchni lub na balkonie.  Chętnie wspólne gotowanie, oglądanie wiadomości lub spacerowanie po mieście. To główne obowiązki w tym miejscu. 

Kamienica jest piękna, odrestaurowana, mieszkanie przestronne jednak seniorka zebrała w nim bardzo dużo bibelotów: laleczki, porcelanę, książki. Ktoś, kto lubi minimalizm, nie będzie pasował w to miejsce. 

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego