Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do samotnej seniorki blisko Lipska i granicy z Polską, 1700€ Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

01591

Riesa

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 77436
Poszukujemy:

Niepalącej opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

15/07/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:

początki demencji & zapominalska
choroba nowotworowa & zoperowana na jelicie
pieluchomajtki
częściowo mobilna, ale słaba & sporo leży na sofie lub w łóżku
po dwutygodniowym pobycie w szpitalu & osłabiona

Dodatkowe informacje:

Seniorka dotychczas mieszkała sama, opiekowała się nią córka lub zięć, który mieszkają w pobliskim mieście. Na dłuższą metę te dojazdy są bardzo męczące, ponieważ zarówno zięć, jak i córka pracują, dlatego poproszono nas o pomoc opiekunki. Seniorka jest wspierana przez personel medyczny, który podaje lekarstwa i pomaga przy higienie ciała.

Seniorka jest częściowo mobilna, ale osłabiona, dlatego dużo czasu spędza na sofie, w fortelu lub leży w łózku. Dużo śpi. Nalezy pomóc jej utrzymać higienę ciała oraz pomóc się ubrać lub dojśc do toalety. Stara się utrzymać czystość, choć dla higieny nosi pieluchomajtki. Noce są spokojne, przyjmuje leki nasenne. Do pmocy jest fizjoterapeuta, który wykonuje z seniorką ćwiczenia.

To bardzo zmotywowana starsza pani, ma silną wolę, nie lubi być dla kogoś ciężarem. Współpracuje, jest wdzięczna za pomoc. Z wykształcenia sekretarka. Seniorka lubi układać puzzle, czyta, chętnie ogląda seriale.

To ładne miasto niedaleko Lipska & polskiej granicy. Seniorka mieszka w sporym mieszkaniu z balkonem. Sklepy są oddalone 15 min drogi na pieszo. Na miejscu jest przystanek autobusowy, jest też rower. Dla opiekunki jest ładny pokój z telewizorem, ważne, aby w to miejsce przyjechała osoba niepaląca, bo to mieszkanie, co prawda jest balkon ale seniorce przeszkadza dym.

W to miejsce potrzebna nam niepaląca opiekunka z doświadczeniem, która pomoże seniorce się umyć, ubrać, zajmie się domem i ugotuje obiad. Do pomocy przychodzi pielęgniarka, która opatruje pooperacyjną ranę, fryzjer i pedicurzystka. W pobliskim miasteczku mieszka bardzo sympatyczna córka, która będzie wsparciem dla opiekunki.

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
rower

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego