Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do Seniora mieszkającego z Partnerką na północy Niemiec, 1750€ Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

27628

Hagen

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1750NR OFERTY: 75958
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

27/04/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:

starcze osłabienie nóg
cukrzyca insulinowa
zaburzenia rytmu serca
niewydolność serca
inkontynencja

Dodatkowe informacje:

Senior jest mobilny, ale bardzo schudł i przez to jest też bardzo słaby. Z uwagi na to porusza się głównie na wózku, na który sam się przesiada. Czasami wspiera się rolatorem, ale i tak lepiej być w pobliżu, gdyż osłabienie powoduje, że porusza się niepewnie. Spędza dużo czasu w łóżku i dużo śpi. Nie przestrzega regularnych posiłków, mimo że jego Partnerka mu przygotowuje. Jada tylko te posiłki, które mu smakują i na które w danej chwili ma apetyt (najlepiej wiedzieć jakie).

Noce zazwyczaj są tutaj spokojne. Gdy potrzebuje wstaje skorzystać z toalety, do tej pory nie potrzebował wówczas pomocy.

Wymaga ogólnego wsparcia w codziennych czynnościach, podczas ubierania się, higieny (częściowo wykonuje sam).

Przychodzi tutaj Pflegedienst - dozuje tabletki na cały tydzień, zakłada rano rajstopy uciskowe i wieczorem ściąga, zakrapla krople do oczu. 1 x w tygodniu kąpie Seniora. Aktualnie jest jednak na tyle osłabiony, że prysznic odpada.

Senior jest przyjazny, serdeczny, spokojny, a zarazem towarzyski. Ceni sobie swoją sferę prywatną. Jest wdzięczny za okazywaną pomoc, choć czasmi bywa też uparty. Jest niezadowolony z obecnej sytuacji i ze swego osłabienia. Dlatego dużo śpi, dłuższe rozmowy/ rozrywki szybko go męczą.

Partnerka Seniora ma trudny charakter, jest dominująca, wykorzystuje słabość Seniora by pokazać kto w domu "rządzi".

Podopieczny mieszka z Partnerką (nie do opieki) w domu jednorodzinnym na wsi (30 km Bremerhaven). Do najbliższego sklepu ok 10 min spacerem (rzeźnik i piekarnia). Najbliższy market (Edeka, Aldi, Lidl) ok 10 km. Dalsze zakupy możliwe z córką.

Do dyspozycji Opiekunki jest pokój gościnny na piętrze z własną łazienką. Pomieszczenia Seniora znajdują się na parterze.

Raz na 2 tygodnie przychodzi dodatkowa pomoc do sprzątania, jeśli będzie niepotrzebna, to rodzina zrezygnuje z jej pomocy.

Przerwy dla Opiekunki do omówienia na miejscu, Senior nie potrzebuje stale opieki, może zostawać sam.

 

Warunki mieszkaniowe:

oddzielny pokój
własna łazienka
dostęp do internetu

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego