Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do seniora w okolicach Hamburga, 21365 Adendorf, od 10.05. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

21365

Adendorf

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 69904
Poszukujemy:

opiekunki z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

10/05/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 87 lat, 174 cm, 70 kg

Dolegliwości:

- zaawansowana demencja
- początek cukrzycy ( ograniczyć spożywanie słodkiego)

Dodatkowe informacje:

Senior jest mobilny, chodzi i wstaje samodzielnie. Cierpi na dezorientację czasową, osobową i przestrzenną. Ma problem z wymową, słaby słuch i wzrok. Podopieczny potrzebuje pomocy przy kąpieli, utrzymaniu higieny ciała oraz przy ubieraniu i rozbieraniu. Ze względu na demencję, nie można robić nic na siłę, tylko opiekunka powinna podejść ze spokojem i zobaczyć, czy senior ma teraz ochotę się wykąpać czy ubrać. Podopieczny cierpi na częściową inkontynencję, nosi pampersy. Stolec robi na toalecie. Rodzina pomaga przy utrzymaniu higieny dłoni i stóp (paznokcie). Senior potrafi sam jeść i pić, z tym, że musi mieć odpowiednio przygotowane porcje. Ze snem jest bardzo różnie. Czasami przesypia całe noce, czasami śpi bardzo mało.

Senior mieszka razem z 78- letnią żoną. Podopieczny jest wegetarianinem, ogranicza spożywanie cukrów i soli. Żona je wszystko.
Opiekunka w tym miejscu powinna być miła, spokojna, opanowana i empatyczna. Powinna być cierpliwa i mieć doświadczenie z demencją. Dobrze, jakby pani była aktywna, ponieważ za seniorem trzeba wszędzie chodzić.

Małżeństwo mieszka w małej miejscowości w Dolnej Saksonii ok. 50 km od Hamburga, mieszkają w domu jednorodzinnym z ogrodem. Takie sklepy jak REWE, czy Rossmann są oddalone zaledwie 400 m od domu. Do obowiązków opiekunki należy również robienie zakupów i gotowanie dla małżeństwa i dla siebie. Rodzina może pomagać przy robieniu zakupów.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- dostęp do internetu

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego