Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Opiekunka do serdecznej seniorki lubiącej ogrodnictwo,5573 Remich Luksemburg, od 30.11.2022r. Luksemburg

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

5573

Remich

,

Luksemburg

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 70781
Poszukujemy:

Doświadczonej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

30/11/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 86lat, 75kg, 172cm
Dolegliwości:
- początki demencji i zapominalska
- mobilna i rollator
- od 2 do 4 razy w tygodniu w grupie zajęciowej dla seniorów
- ogólny stan zdrowia dobry
Seniorka jest mobilna, wspiera się rollatorem i dobrze sobie radzi. Od dwóch do czterech razy w tygodniu jest w "przedszkolu" dla seniora w grupie zajęciowej, w częstotliwości zależnej od jej dnia i samopoczucia. Obecnie spędzała tam dnie, w domu opiekował się nią jej mąż ale z racji na swój wiek, potrzebne mu wsparcie w domu oraz przy żonie. O pomoc poprosiła nas córka seniorów, która mieszka w stolicy Luksemburga (około 30 min autem od miejscowości rodziców) i jest osobą czynną zawodowo. Stara się często odwiedzać rodziców, ale ostatnio seniorka upadła, staje się coraz częściej zapominalska i córka stwierdziła, że to już czas poprosić o pomoc.
Seniorka jest wspierana przez personel medyczny oraz chodzi na zajęcia do "przedszkola". Senior jest mobilny, samodzielny i nie wymaga wsparcia. Personel pomaga pani się umyć, ubrać, przychodzi codziennie. Część czynności pani potrafi wykonać samodzielnie, jednak należy ją wspierać i towarzyszyć jej. Seniorka korzysta z toalety, jednak dla higieny nosi wkładkę lub pieluchomajtki. Przyjmuje leki nasenne, jednak czasem może przebudzić się do toalety. Zazwyczaj radzi sobie sama i nie wymaga wsparcia.
To bardzo pozytywna, serdeczna i bardzo przyjemna w opiece pani. Wszystkich lubi, jest bardzo optymistycznie nastawiona, chętnie się uśmiecha. Córka mówi, że mama ma bardzo dobry i łagodny charakter. Ojciec jest bardziej rzeczowy i był zawsze "organizatorem" w domu. Dbał o finanse i o rodzinę. Obecnie jest osłabiony i opieka nad seniorką dość mocno go obciąża. W czasie wolnym przesiaduje przed komputerem lub odwiedza znajomych. Seniorka w przeszłości zajmowała się domem, dziećmi oraz poświęcała swojemu hobby: jest z wykształcenia ogrodnikiem i komponowała ogrody. Obecnie bardzo związana z domem, rodziną, uwielbia odwiedzać znajomych, chętnie chodzi do miasteczka na kawę i ciasteczko, bardzo lubiła gotować. Uwielbiała taniec, podróże, lubiła dostawać i pisać listy.

Dodatkowe informacje:

To miasteczko niedaleko luksemburskiej granicy, dom ładny jednorodzinny z tarasem i ogrodem. W okolicy sklepy i supermarket. Do stolicy Luksemburga jest 30 min i można jechać bezpośrednim połączeniem autobusowym lub wziąć auto lub zabrać się z córką na wycieczkę po Luksemburgu. Dla opiekunki bardzo dobre warunki: osobny pokój, łazienka, internet w całym domu, auto.
W to miejsce szukamy serdecznej i spokojnej opiekunki, która będzie chętnie spędzała czas z seniorką. To rodzina na poziomie.. Dla opiekunki z prawem jazdy jest auto do dyspozycji. W to miejsce będzie pasowała opiekunka z poczuciem humoru, bo senior żarty, która dobrze gotuje i ze świeżych produktów. Seniorka nie lubi z paczki i z puszek.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- oddzielna łazienka
- internet i auto
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego