Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do spokojnego, mobilnego seniora, 91080 Marloffstein, od 15.12.2022r. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91080

Marloffstein

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 70783
Poszukujemy:

Dobrej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

15/12/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 86 lat ( rocznik 1936), 170 cm, 70 kg.

Dolegliwości:

- początkująca demencja
- inkontynencja (podkłady i pieluchomajtki)
- Alzheimer

Podopieczny porusza się z pomocą rolatora. Po schodach potrafi wchodzić z małą pomocą. Ma słaby słuch i wzrok, problemy z wymową. Jest kontaktowy, czasami cierpi na dezorientację czasową. Wymaga całkowitej pomocy w utrzymaniu higieny oraz kąpieli, jak również podczas przebierania się. W czasie posiłków również należy mu pomagać, ale nie wymaga specjalnego żywienia. Może się zdarzyć, ze trzeba będzie wstać w nocy ( ewentualnie 1 raz sporadycznie, gdyż senior otrzymuje tabletki nasenne). Senior z zawodu był urzędnikiem, jest osobą spokojną, lubił polowania, naturę oraz politykę. Ma ustalony swój rytm dnia. Śniadanie je zazwyczaj o 7 rano, obiad ok 11:30, kolacja ok 17. Budzi się około godziny 6 rano, drzemka ok godz. 13, natomiast zasypia ok 19tej.

Dodatkowe informacje:

Podopieczny mieszka z żoną (nie do opieki) na wsi w domku jednorodzinnym z tarasem oraz balkonem, przystosowanym do poruszania się osobom starszym. W pobliżu sklepy, Lidl 10 minut autem. Do dyspozycji auto lub dla osób bez prawa jazdy - rower, ewentualnie autobus.
Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój ok 18 m2, umeblowany z dostępem do internetu. Do jej obowiązków należy również gotowanie i prowadzenie domu. Powinna zabierać seniora na spacery, wspólnie słuchać muzykę oraz rozmawiać, gdyż senior jest komunikatywny. Raz w tygodniu przyjeżdża opieka medyczna, która kąpie podopiecznego.

Warunki mieszkaniowe:

- kobieta
- komunikatywna, dobra znajomość j. niemieckiego
- mile widziane prawo jazdy (samochód do dyspozycji z manualną skrzynią  biegów)
- możliwość palenia wyłącznie na zewnątrz

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego