Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka do sympatycznej & Seniorki na wózku z Düsseldorfie, 1600€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

40229

sseldorf

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 72725
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim lub j. włoskim.

Planowy wyjazd:

20/11/2023

Informacje o podopiecznej:


Dolegliwości:
- rozrzedzenie krwi
- zaburzenia rytmu serca
- demencja
- inkontynencja

Dodatkowe informacje:

Mobilna seniorka, która porusza się głównie na wózku, ale spędza też czas w łóżku. Należy pomagać jej w przesiadaniu. Na jedno oko prawie nie widzi - zwyrodnienie plamki żółtej. Seniorka z uwagi na demencję - żyje " we własnym świecie"(rodzina - dawne czasy). Jest miłą, skromną osobą, którą należy motywować do działania i wskazywać/przypominać co należy robić w danej chwili. Dobrze byłoby zaplanować  tutaj stały rytm dnia. Sympatyczna, niska dama, wcześniej była sopranistką. Lubi słuchać muzykę, oglądać TV oraz chodzić na spacery. Można zachęcać ją do wszelkich aktywności. Jest bardzo rodzinna, przyjazna, wymaga dużej uwagi, lubi być w centrum zainteresowania, ale lubi też we wszystkim czynnie pomagać.
W salonie łóżko medyczne. Leki podają córki. Noce tutaj zazwyczaj są spokojne. Zasypia ok 23, wstaje ok 7:30, w ciągu dnia drzemka ok 13. Może zdarzyć się, iż się przebudzi, ale raczej sporadycznie.

Podopiecznej należy pomagać podczas ubierania się i higieny (profilaktycznie można stosowac podkłady), jak również podczas posiłków, które najlepiej jest drobno kroić. Seniorka mało pije, więc dobrze byłoby ją motywować do picia więcej wody (lubi tez fantę i kawę). Lubi makaron, ryby, brokuły, ryż oraz kurczaka. Nie lubi: papryki, winogron oraz produktów pełnoziarnistych.

Do obowiązków opiekunki należeć będzie: robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie mieszkania, spacery i wspólne wycieczki, podstawowoa opieka, organizowanie czasu wolnego oraz wizyt lekarza.

Podopieczna mieszka w mieszkaniu  z balkonem w Düsseldorfie, w spokojnej dzielnicy blisko centrum. Najbliższy sklep ok 5 minut spacerem. W pobliżu znajduje się lekarz oraz rodzina - brat mieszka na parterze, a córki (bardzo opiekuńcze) również niedaleko. W domu nie ma zwierząt.
Poszukiwana tutaj Opiekunka tzw. "dobra dusza" z komunikatywnym j. niem lub lepiej z włoskim, gdyż seniorka mówi słabo po niemiecku.
Cierpliwa i wspierająca we wszelkich czynnościach codziennego życia, która chętnie stanie się "członkiem rodziny", a nawet mogąca traktować Podopieczną jak swoją mamę.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny, umeblowany pokój
- dostęp do internetu
- zakup biletów & organizacja podróży

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego