Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka na poziomie do znanej lekarki z Lipska, 1700€ Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

04229

Leipzig

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 75858
Poszukujemy:

Niepalącej opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

27/04/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- początki demencji & zapominalska
- słabo widzi
- mobilna, ale osłabiona po szpitalu
- ogólny stan zdrowia dobry

Dodatkowe informacje:

Seniorka dotychczas mieszkała sama, dobrze sobie radziła z pomocą personelu medycznego, jednak wskutek odwodnienia i niedożywienia trafiła do szpitala. Zaczęła ostatnio zapominać, nie potrafi już tak gotować, jak kiedyś, więc rzadko jadła coś ciepłego. Wkrótce będzie gotowa do wypisu do domu i córka poprosiła nas o pomoc opiekunki dla mamy, która mieszka sama. Córka i syn mieszkają 300 kilometrów od miejsce zamieszkania starszej pani. Seniorka jest mobilna, ale trochę osłabiona po szpitalu, więc należy dać jej czas, aby doszła do siebie. Pani zazwyczaj przesypia noce. Korzysta z pomocy ergoterapeuty.

To bardzo oczytana, dobrze wykształcona osoba. Jest lekarzem z zawodu, dość znana w mieście, prowadziła oddział. Stara się być samodzielna, nie lubi prosić o pomoc, jest zmotywowana, nie lubi się użalać nad sobą. Interesuje się polityką, medycyną, lubi rebusy i krzyżówki. Może zostać sama, lubi czasem sobie coś poczytać, obejrzeć, nie potrzebuje opieki non - stop. Jest towarzyska, lubi opowiadać historie z przeszłości, dobrze wychowana, zna maniery, ma poczucie humoru. Da się lubić. Lubi dłużej pospać, córka opisuje ją jako "śpiocha".

To duże miasto niedaleko granicy z Polską - Lipsk. Seniorka mieszka w dużym mieszkaniu z balkonem w centrum miasta, wszędzie blisko, do sklepów 5 min drogi na pieszo. Dla opiekunki jest osobny pokój, oddzielna toaleta, internet jest w całym domu.

Seniorce należy pomóc dojść do toalety, pomóc jej się umyć i ubrać, ważne aby ugotować dobry obiad i zająć się domem. Właściwie nie ma zbyt dużo zabiegów opiekuńczych w tym miejscu, ale z uwagi na odległość zamieszkania syna i córki musi ktoś być na miejscu, bo seniorka nie poradzi sobie sama. Należy mieć na nią "oko" i spędzić z nią czas, aby nie była sama. Można wyjść do miasta, jednak ważne, aby codziennie pomóc jej w prostych czynnościach, pomóc się pani umyć, wyjść z nią na spacer lub na kawę do miasta. Należy przypomnieć, aby seniorka wzięła leki, zadbać o to, aby była czysto ubrana.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego