Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka/Towarzyszka dla samotnego, mobilnego seniora, 1650€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

86669

nigsmoos

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 74477
Poszukujemy:

Opiekunki z prawem jazdy i komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

05/02/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- lekka demencja
- mobilny

Dodatkowe informacje:

Senior przed rokiem stracił żonę, którą bardzo kochał i pielęgnował aż do śmierci. Od tego czasu stał się bardzo samotny, dlatego córka zdecydowała się poszukać dla niego opiekunki, która będzie również towarzyszką i wsparciem we wszystkich czynnościach dnia codziennego.

Senior ma lekką demencję, jest mobilny. Wszelkie czynności higieniczne wykonuje samodzielnie.

Należy czuwać, aby podopieczny przyjmował leki o właściwych porach i by wypijał odpowiednią ilość płynów. Podopieczny je i pije samodzielnie. Do jego ulubionych potraw należą mięso, ziemniaki i potrawy na słodko. Senior nie je ryb.

Noce są spokojne, senior raczej nie wstaje i nie potrzebuje wsparcia opiekunki. Cisza nocna trwa od około 22 do około 7.

Podopieczny chętnie przebywa w towarzystwie, widać, że bardzo brakuje mu obecności drugiego człowieka od śmierci żony. Senior jest osobą otwartą, serdeczną, zdecydowaną, czasami upartą. W przeszłości prowadził gospodarstwo rolne. Bardzo lubi naturę i chętnie pomaga np. przy gotowaniu. Byłoby miło, gdyby opiekunka aktywizowała go do wspólnego spędzania czasu, np. do spacerów, gier itp.

Dodatkowym pomocnym wyposażeniem w domu jest rolator, wózek inwalidzki i prysznic przystosowany do potrzeb osób starszych.

Senior mieszka sam w domu szeregowym w bardzo malowniczej, wiejskiej okolicy. Córka podopiecznego mieszka około 7 km dalej.

Do zadań opiekunki należeć będzie również dbanie o dom, towarzyszenie podczas wizyt u lekarza i robienie zakupów. Najbliższy sklep jest oddalony o około 3-4 km, dlatego opiekunka musi posiadać prawo jazdy, by móc robić zakupy. Do dyspozycji jest samochód marki Toyota z automatyczną skrzynią biegów.

Warunki mieszkaniowe:

- własny pokój
- na życzenie można zorganizować rower
- na 1. piętrze znajduje się także oddzielna łazienka, z której można korzystać

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego