Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Opiekunka z j. francuskim do samotnej seniorki z pieskiem dla Stelet-Pirson Geneviève Luksemburg

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

5683

Dalheim

Luksemburg,

Luksemburg

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 72786
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. francuskim.

Planowy wyjazd:

30/11/2023

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- mobilna
- po zawale serca
- ogólny stan zdrowia dobry

Dodatkowe informacje:

Seniorka mieszka sama, ma pieska o imieniu Bono. Piesek jest nieduży, waży 18 kilo i jest mieszańcem. Ma 7 lat. Pani dotychczas radziła sobie bardzo dobrze, była samodzielna, jeździła autem i wychodziła na długie spacery z psem & z przyjaciółmi. Ostatnio miała problemy z sercem, które doprowadziły do zawału. Od tego czasu nie może być sama, stała się słabsza, nie gotuje już obiadów i jest zdana na pomoc sąsiadki i córek. Z uwagi na to, że bardzo jest związana z pieskiem i swoim domem, nie chce iść do domu seniora. Jedna z córek zwróciła się do nas z prośbą o pomoc.

To mobilna, bardzo towarzyska seniorka. Lubi ludzi, bardzo chętnie rozmawia, ma wielu znajomych. Z pochodzenia jest Belgijką. Pani jest wspierana dwa razy dziennie przez personel medyczny, który ją dogląda i podaje lekarstwa. Do domu przychodzi terapeuta, który wykonuje z nią ćwiczenia ruchowe i gimnastykę. Seniorka bardzo nie chce i nie lubi być sama. Jest wdzięczna za okazaną pomoc, cieszy się na każde odwiedziny. Dość mocno doskwiera jej samotność.

To dom jednorodzinny trochę oddalony od miasta. Do dyspozycji jest auto, jeśli opiekunka chciałaby jeździć. Inaczej do miasta mozna dojechać autobusem, przystanek jest niedaleko. Do obowiązków bedzie nalażała pomoc podczas higieny ciała, utrzymanie domu, spacery oraz rozmowy. Córki mają swoje psy, to rodzina lubiąca czworonogi. Odwiedzają mamę, psy znają się i chętnie razem się bawią i chodzą na spacery. W grę wchodzi jedynie opiekunka lubiąca i akceptująca pieska & taka, która chętnie wyjdzie na spacer z seniorką i jej psem. Pani chętnie spędza czas przy kawie i ciastku, tutaj koniecznie musi być opiekunka umiejąca gotować, ponieważ pani traci apetyt. Nie gotuje już sama, dlatego nalezy jej ugotować i razem z nią zjeść przy stole. 

W tym miejscu sprawdzi się osoba towarzyska, która chętnie gotuje & piecze, która lubi zwierzęta i nie boi się psa (Bono, 18 kilo, mieszkaniec & oczko w głowie starszej pani). Pani mówi tylko po francusku, dlatego należy umieć porozumiewać się w tym języku. To miejsce jest z terminem możliwe szybkim, jednak ważne, aby opiekunka pasowała w to miejsce. Kilka dni nie zrobi różnicy.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet może zostać zainstalowany na życzenie opiekunki
- auto

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego