Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Opiekunka z prawem jazdy do pary seniorów na Bawarii, 91091 Großenseebach, od 26.09 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

91091

Gro

ßenseebach,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1800NR OFERTY: 70447
Poszukujemy:

Opiekunki sprawdzonej lub z referencjami, zaszczepionej i z prawem jazdy, z dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

26/09/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 81lat, 72kg, 165cm
Dolegliwości:
- lekki wylew & bez powikłań
- demencja
- częściowo mobilny, porusza się wolno i niepewnie & wózek
- może obudzić się w nocy raz lub maksymalnie dwa razy, wówczas chce skorzystać z butelki na mocz

Podopieczna, 73lata, 55kg, 165cm
Dolegliwości:
- mobilna
- cukrzyca
- alergia na matal
- przygnębiona & miewa stany depresyjne

Dodatkowe informacje:

Senior jest mobilny, ale osłabiony i porusza się niepewnie, wolno, potrzebuje asysty i może upaść. Zazwyczaj na spacerach siada w wózku inwalidzkim i jest przypięty pasem, aby nie wypaść. Jeśli miałby przejść, musi być wspierany i należy trzymać go mocno za rękę, aby nie upadł. Wchodzi po schodach, ale wolno i tylko ze wsparciem poręczy lub trzymając opiekunkę za rękę. Podczas przesiadania z wózka na łóżko należy pomóc panu podając mu ręce & wspierając go. Senior korzysta z pieluchomajtek oraz butelki na mocz. Chodzi również na toaletę, należy pytać go w ciągu dnia, czy chciałby skorzystać z toalety.

Główna przypadłość starszego pana to przesuszona skóra. Senior odczuwa pieczenie oraz świąd, wówczas kiedy nie jest nakremowany - drapie się. Z powodu demencji zapomina, aby się nie drapać, ponieważ to pogarsza tylko sprawę. Należy regularnie smarować kremem tego pana oraz pilnować, aby skóra była odpowiednio nawilżona (balsam lub krem rano & wieczorem). Obecnie senior jest wspierany przez personel medyczny. Senior korzysta z pomocy fizjoterapeuty, który wykonuje z nim gimnastykę.

To wrażliwy i spokojny senior, potrzebuje ciszy i spokoju. Z powodu demencji czasami nie rozumie poleceń wydanych przez opiekunkę. Chce wstawać, choć jest słaby. Wówczas należy mu asystować i podać rękę lub posadzić na fotelu. Senior pracował w przeszłości w dużej firmie, był managerem & szkolił przedsiębiorców. Obecnie lubi spacery, chętnie spędza czas w ogrodzie lub na tarasie. Lubi oglądać telewizję i przeglądac gazety.

Seniorka jest głownie samodzielna, ale nie radzi sobie z prowadzeniem domu oraz z opieką nad mężem. Pani jest przygnębiona i osłabiona. Wszelkie czynności wykonuje samodzielne, jeździ autem na krótkie odcinki drogi. Seniorka chciałaby wyjechac do miasta, spotkać się ze znajomymi, dlatego potrzebna jej pomoc w domu & przy mężu. Obecnie duże wsparcie otrzymuje od córki. Pani należy pomóc podczas wykonywania higieny ciała, czasami jest osłabiona i potrzebna jej asysta. Korzysta z pomocy fizjoterapeuty raz w tygodniu.

Seniorka jest komunikatywna i towarzyska. Lubi jednak spędzić czas sama ze sobą, nie potrzebuje obecności opiekunki cały czas. Obecna sytuacja bardzo ją obciąża, miewa stany depresyjne i nie razi sobie z obecną sytuacją. Z zawodu nauczycielka, bardzo lubi kontakt z dziećmi. Obecnie spędza czas przed telewizorem, chętnie przesiaduje w ogrodzie lub na tarasie.

W to miejsce potrzebujemy dobrej & sprawdzonej opiekunki z dobrą lub bardzo dobrą znajomością j. niemieckiego oraz prawem jazdy. Do dyspozycji jest auto z manualną skrzynią biegów. Należy mieć na uwadze, że senior może obudzić się do dwóch razy w nocy, aby skorzystać z butelki na mocz. Córka sporo pomaga, dlatego należy umieć pracować w "teamie". Córka chętnie również ugotuje dla rodziców i opiekunki, należy wóczas ustalić dni, kiedy opiekunka ma gotować i na co seniorzy mają ochotę.

To mniejsza miejsowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 30 min drogi na pieszo, dlatego należy posiadać prawo jazdy i jeździć autem. Dla opiekunki będzie sporo miejsca - osobne piętro domu: ładny pokój, osobna łazienka, internet jest w całym domu. Auto do dyspozycji opiekunki. Do dyspozycji jest rower, przystanek autobusowy blisko domu. W planie jest, aby senior uczęszczał dwa razy w tygodniu do ośrodka dziennej opieki, rodzina obecnie czeka na miejsce. Córka mieszka w pobliskim mieście na Bawarii i jest osobą do kontaktu. Do pomocy przychodzi pani od sprzątania raz w tygodniu.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielne piętro
- osobny pokój & łazienka
- auto & rower
- internet
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego