Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - opiekunka z prawem jazdy do samotnego seniora z kotkiem na Bawarii, 96346 Wallenfels, od 01.10 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

96346

Wallenfels

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 70429
Poszukujemy:

opiekunki z prawem jazdy, lubiącej koty, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

01/10/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 84lata, 80kg, 180cm
Dolegliwości:
- po lekkim wylewie bez powikłań
- mobilny & wspiera się rolatorem
- zapominalski & początki demencji

Dodatkowe informacje:

Senior mieszka sam od kiedy zmarła jego żona, jego stan zdrowia jest dobry. Pan jest mobilny i regularnie chodzi na gimnastykę rehabilitacyjną. Dokucza mu samotność, nie umie ani prać, ani dobrze gotować, zawsze robiła to jego żona. Bywa przygnębiony i smutny, choć nie poddaje się i stara się być zmotywowany. Córka poprosiła nas o pomoc dla ojca, aby miał towarzyszkę na codzień oraz aby zawozić go na rehabilitację, ponieważ ona mieszka w innym mieście na Bawarii i odległość jest zbyt duża. Pan ma kotka w domu, należy lubić zwierzęta. Raz w tygodniu przychodzi pani od sprzątania.

Senior potrzebuje pomocy w domu, należy wstawić pranie, ugotować obiad oraz pomóc mu dopasować czyste ubranie oraz zapewnić bezpieczeństwo. Ten pan wiele czynności wykonuje samodzielnie i zależy mu na tym, aby jak najdłużej pozostać sprawnym. Jedynie czasem potrzebuje wsparcia lub asysty. Jest coraz bardziej zapominalski, dlatego należy mu przypominać, aby się umył oraz aby ubrał piżamę lub świeżą koszulę. Zazwyczaj sam się myje, jedynie czasem może poprosić o wsparcie. Noce są zazwyczaj spokojne, senior sam idzie do toalety lub korzysta z butelki na mocz.

W tym miejscu bardzo ważne jest posiadanie prawa jazdy. Senior ma auto, choć sam już nie jeździ. Mieszka na Bawarii, jego dom jest na wzgórzu, a do miasta daleko. Należy zawozić go na gimnastykę korekcyjną oraz do miasteczka na kawę, lody. Auto przyda się także na zakupach, ponieważ sklepy są dość daleko. Senior był kiedyś bardzo aktywny, lubił wycieczki, dlatego dobrze będzie, jak opiekunka będzie lubiła takie krótkie wypady do miasta lub po okolicy. To Bawaria, więc piękne widoki. Senior lubi oglądac telewizję (filmy przyrodnicze i dokumentalne), lubi muzykę, malarstwo i sztukę. Dobrze pływa i do niedawna chodził na basen. Obecnie bardzo lubi wędrówki, chętnie spaceruje ścieżkami w lesie lub po okolicy.

To dom jednorodzinny z ogrodem, mniejsza miejscowość na Bawarii. Senior mieszka na dole domu, góra jest pusta. Kiedy córka odwiedza seniora w weekend, ma swój pokój na piętrze domu. Córka jest nauczycielką, sporo pracuje, mieszka w Kronach na Bawarii. Pan ma kotka, dlatego w to miejsce szukamy opiekunki, która lubi zwierzęta. Należy pamiętać o ważnym prawie jazdy - jazda autem w tym miejscu to warunek konieczny. Opiekunka bez prawa jazdy nie poradzi sobie w tym miejscu ze względu na odległość do miasta, zakupy & regularne wyjazdy do ośrodka rehabilitacyjnego. Do dyspozycji jest Skoda Fabia z manualną skrzynią biegów.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- auto
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego