Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Pan 81 lat, 6665 Herborn, 21.02. Luksemburg

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

6665

Herborn

,

Luksemburg

Wynagrodzenie:

1550NR OFERTY: 10992
Poszukujemy:

opiekunki z mocnym komunikatywnym.dobrym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

21/02/2020

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 81lat, 78kg, 170cm
Dolegliwości:
- pan ma osteporozę
- jest po złamaniu kręgu, przeszedł bardzo poważną operację
- zaburzenia rytmu serca
- poczatki demencji
- po operacji kręgosłupa w grudniu 2019 - obecnie w większości leżący, miewa bóle
- 3 razy dziennie przychodzi personel medyczny
- senior korzysta z butelki na mocz i krzesła-toalety
- wymaga pomocy podczas ubierania / rozbierania się
- wymaga pomocy podczas spożywania posiłków
- zażywa środki nasenne
- korzysta z pomocy fizjoterapeuty
- obecnie przebywa w szpitalu, jego wypis zależy od tego, na kiedy gotowa jest przyjechać opiekunka

Dodatkowe informacje:


Starszy pan jest obecnie w szpitalu w Luksemburgu, przeszedł operację kręgosłupa. Przed zabiegiem był samodzielny i sprawny. Operacja spowodowała duże pogorszenie stanu zdrowia. Pan trafił do szpitala w grudniu 2019 podczas świąt. Z powodu postępu osteoporozy doszło do złamania kręgu, który został zoperowany. Niestety od tego czasu pan miewa bardzo duże bóle, otrzymuje zastrzyki i środki przeciwbólowe. Operacja, narkoza oraz leki przeciwbólowe przyczyniły się do tego, że senior zrobił się zdezorientowany, stwierdzono początki demencji, lekkie uszkodzenie słuchu, wzroku i zaburzenia orientacji. Z tego powodu pan był apatyczny, popadał w letarg, stracił apetyt, nie chciał towarzystwa ani rozmów w szpitalu.

Córka ma nadzieję, że pan odzyska formę, jak tylko wróci do domu. Córce bardzo zależy, aby traktowac pana z szacunkiem, nie "jak małe dziecko", senior nie lubi, jak zwraca mu się uwagę, że jest zapominalski bądź, że się powtarza. Pan nie miał nigdy opiekunki, będzie to dla niego całkowicie nowa sytuacja. Córka bardzo prosi o taktowną, niedominującą opiekunkę. Senior chętnie współpracuje, dojdzie do siebie, jak tylko wróci w swoje miejsce, do domu.

Pan jest z pochodzenia Belgiem, jednak od ponad 30 lat mieszka w Luksemburgu. Mówi po francusku i po niemiecku. Jest rozwiedziony, ma córkę, która mieszka w tym samym domu z oddzielnym wejściem. Pan studiował biochemię i pracował w firmie farmaceutycznej. Jest oczytany, inteligentny, lubi ludzi. Nie chce być sam, jest towarzyski, chętnie rozmawia, ma bardzo dużą wiedzę. Uwielbia naturę i zwierzeta. Ma psa o imieniu Zeno, rasa - bouvier des flandres (pasterski). Piesek jest jego przyjacielem, bardzo sympatyczny, opiekunka nie powinna się bać psów.

Okolica jest wiejska, jeśli opiekunka będzie miała prawo jazdy, może wybierać się autem do miasta lub do stolicy - Luksemburga. Jeśli nie, terminy z seniorem lub zakupy będą organizowane taksówką. Dom jest podzielony na dwie części - jedna część jest seniora, druga - z oddzielnym wejściem - córki. W tej części domu gdzie mieszka córka jest wolny pokój dla opiekunki. Córka wyposaży go w nowe meble i telewizor, aby opiekunka czuła się dobrze. Internet jest w całym domu. Raz w tygodniu do pomocy przychodzi sprzątaczka.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- Internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego