Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pan 89 lat, 96120 Bischberg,od 25.03.2021 Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

96120

Bischberg

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 66729
Poszukujemy:

opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

25/03/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 89 lat, 80 kg, 175 cm
Dolegliwości:
-po zawale
-początek demencji
-dezorientacja czasowo-przestrzenna-osobowa
-astma
-depresja
-parkinson

Dodatkowe informacje:

Senior porusza się przy rollatorze, potrzebuje wsparcia przy chodzeniu oraz przy wchodzeniu na schody. Pan potrafi jeszcze samodzielnie wstawać, posiada łóżko pielęgnacyjne. Niestety już nie potrafi sam zadbać o higienę ciała oraz nie potrafi się sam ubierać czy rozbierać. Wymaga całkowitej pomocy przy kąpieli. Senior ma problem z wymową, ma bardzo słaby słuch oraz bardzo słaby wzrok (korzysta z aparatu słuchowego oraz nosi okulary). Jedną z dolegliwości jest również częściowa inkontynencja, która występuje zazwyczaj nocą, senior wówczas korzysta z pampersów oraz butelki na mocz. Pani cierpi na zaburzenie snu i budzi się od 2 do 3 razy w nocy, przyjmuje tabletki nasenne.

Z powodu bardzo słabego słuchu i wzroku senior bywa sfrustrowany, a czasem przygnębiony, ma problemy z radzeniem sobie ze światem zewnętrznym. W przeszłości był bardzo aktywny jako myśliwy, codziennie przebywał na łonie natury. Niestety nie jest to już możliwe z powodu choroby i wieku. Komunikacja jest możliwa, ale ma tylko sens 1:1, w grupie senior wyłącza się psychicznie. Ważne jest, aby zawsze istniała komunikacja i aby też samemu zagadywać seniora, ponieważ nadal rozumie i jest aktywny psychicznie, ale czasami ma problemy ze znalezieniem właściwych słów. Trening i rozmowy są bardzo ważne, aby senior się nie zamknął w sobie. Senior jest bardzo zależny od żony, która nadal jest w dobrej kondycji i która prowadzi dom najlepiej jak potrafi. Depresja wynika z fizycznych ograniczeń i braku zadań oraz martwienia się o to, co później stanie się z żoną. Senior lubi spędzać czas z żoną, oglądać telewizję, wychodzić na krótkie spacery, czytać gazety oraz grać w łatwe gry planszowe.

Żona podopiecznego ma 87 lat, jest jeszcze w dobrej formie ale potrzebuje na co dzień wsparcia. Bardzo lubi piec i gotować, nadal będzie to robić, mimo obecności opiekunki.

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym w małym miasteczku, niecałe 10 km od Bamberg. Do sklepu można dojść w 10 min pieszo (800m od domu znajduje się sklep ALDI). Kawałek dalej płynie rzeka, gdzie można chodzić na spacery.


Do obowiązków opiekunki należy między innymi prowadzenie domu, robienie zakupów, pranie, prasowanie, sporadycznie dotrzymanie towarzystwa w trakcie wizyt lekarskich oraz gotowanie. Senior je najchętniej słodkie potrawy, bułki z dżemem oraz zupy. W jego jadłospisie bywa rzadko mięso.

Warunki mieszkaniowe:

-organizację transportu
-oddzielny pokój
-dostęp do internetu TV oraz radio

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego