Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pan 93 lata, 41334 Nettetal, od 15.01.2021 Niemcy

Wyjazd: Komplet kandydatów
Miejscowość:

41334

Nettetal

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1497NR OFERTY: 66228
Poszukujemy:

niepalącej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

15/01/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny: 93 lata, 160 cm, 51 kg
Dolegliwości:
- niewydolność serca
-zaburzenia funkcjonowania nerek - konieczne dializy
- słaby słuch

Dodatkowe informacje:

Pan potrzebuje wsparcia przy wstawaniu oraz staniu, nie chodzi samodzielnie - porusza się przy rolatorze lub na wózku. Potrzebuje całkowitej pomocy przy utrzymaniu higieny ciała. Podopieczny na noc używa podkładów lub pieluch "na wszelki wypadek", jednak nie cierpi na inkontynencję. W domu znajduje się łóżko pielęgniarskie, lift przy wannie, krzesełko pod prysznicem oraz krzesło toaletowe. Pan samodzielnie je. Nieregularnie budzi się w nocy - czasem wcale, czasem 2-3 razy w ciągu nocy. Opiekunka jest potrzebna, gdy senior się obudzi. We wtorki i soboty należy wstać o 6:15, ponieważ podopieczny jedzie na dializę, w pozostałe dni senior lubi się wyspać. Obecnie senior jest wspierany przez personel medyczny, jednak po przyjściu opiekunki nie wiadomo, czy jeszcze będzie taka potrzeba. Obie córki również pomagają przy tacie.

Senior jest bardzo przyjemny w obyciu, kochany, spokojny i otwarty. Lubi porządek. Jest religijny. Ważna dla niego jest rodzina.

Senior mieszka w domu jednorodzinnym z żoną, oboje byli kiedyś rolnikami, mają dwie córki. Żona nie jest osobą do opieki, do tej pory ona zajmowała się mężem. Żona gotuje, potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu. Bardzo poświęcała się dla męża, dlatego teraz chciałaby trochę odpocząć, wyjechać nieraz z opiekunką na wycieczkę. Wtedy opiekę nad seniorem przejmują córki, które mieszkają na terenie gospodarstwa. Córki robią zakupy i pomagają przy praniu. Jedna z córek ma kota. Dodatkowo do pomocy przychodzi osoba, która myje okna oraz pomoc domowa.

Warunki mieszkaniowe:

- organizacja przejazdów
- oddzielny pokój
- oddzielną toaletę (łazienka jest wspólna)
- internet, na życzenie również telewizor

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego