Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani 66 lat, Pan 72 lata, 91093 Heßdorf, od 01.03.2021 Niemcy

Wyjazd: Komplet kandydatów
Miejscowość:

91093

He

ßdorf,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1800NR OFERTY: 66856
Poszukujemy:

opiekunki, z komunikatywnym j, niemieckim.

Planowy wyjazd:

01/03/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 66lat, 63kg, 174cm
Dolegliwości:
- choroba nowotworowa
- stomia
- mobilna, wspiera się rolatorem
- alergia na zboża

Podopieczny, 72lata, 80kg, 186cm
Dolegliwości:
- choroba nowotworowa
- cukrzyca insulinowa
- podwyższone ciśnienie krwi
- mobilny

Dodatkowe informacje:

Seniorka miała w 2017 stwierdzoną chorobę nowotworową żołądka. Większa część została ujęta, pani obecnie jest odżywiana przez sondę i robi to samodzielnie. Podaje sobie płyny i pokarm sama. Dodatkowo jest wspierana przez personel medyczny, który przychodzi zawsze co wieczór do pomocy. Obecnie seniorka czuje się słabiej, niepokojący jest przerzut choroby na jajnik. Pani ma założoną stomię i opróżnia woreczek dwa razy na dzień samodzielnie. Czynnościami medycznymi przy stomii zajmuje się pielęgniarka z personelu medycznego, która przychodzi dwa razy w tygodniu. Obecnie pani zbiera się woda w brzuchu, możliwe, że zostanie podłączony cewnik. Seniorka sporo czasu leży na sofie. Jest osłabiona, ale ma wolę walki. Siedzi zazwyczaj 30 - 40 min, następnie musi się położyć, aby odpocząć. Dlatego też spacery powinny nie być za długie. Maksymalnie 30 min, następnie pani położy się na sofie.
To bardzo miła, zmotywowana i optymistycznie nastawiona pani. Ma dużo wsparcia od strony personelu medycznego, lekarzy i rodziny. Do pomocy jest także pani do sprzątania. Dwa razy dziennie przychodzi personel + dwa razy w tygodniu pielęgniarka do stomii. Pani korzysta z toalety, dla higieny nosi jednak wkładki. Może czasem się obudzić w nocy, ale zazwyczaj radzi sobie sama.
Seniorka pracowała w przeszłości w biurze. Ma syna i córkę, oboje mieszkają w okolicy i bardzo wspierają, podnoszą na duchu. Pani jest spokojna, współpracuje, bardzo serdeczna i pogodzona z chorobą osoba. Obecnie lubi pograć w karty, chętnie wybierze się na spacer w wózku, poogląda z opiekunką seriale.
Senior ma stwierdzoną chorobę nowotworową prostaty i jelita. Obecnie jest dializowany. Choroba jelita na razie "zatrzymała się" i obecnie lekarze zajmują się chorą prostatą, aby zatrzymać rozwój choroby. Pan ma naświetlania na wątrobę (przewidziane 4 etapy co 4 tygodnie). Senior jest dializowany dwa razy w tygodniu zawsze w poniedziałki i piątki.Odbiera go taksówka i jedzie sam. Przewidziany czas dializy to od 12:00 - 18:00. Senior jest po dializie zazwyczaj zmęczony, dlatego ważne, aby w te dni opiekunka miała go "na oku" i pomogła, gdyby był słaby. Zastrzykami insulinowymi pan zajmuje się sam. Jeśli nie dałby w przyszłości rady - przejmie tą czynność personel medyczny. Senior większą część czynności wykonuje samodzielnie - sam się myje, jest mobilny, sam jedzie na dializy. Z zawodu jest inżynierem. Bardzo spokojny, zrównoważony człowiek. Dużo pomaga przy żonie, jednak czasem lubi sam spędzić czas, pomajsterkować lub poczytać gazety w swoim pokoju. Jego największą pasją jest kolejka z wagonikami, nad którą często pracuje na poddaszu. Ma tam taki swój mały "warsztat". Oboje seniorzy chętnie spędzają czas na tarasie i wygrzewają się w słońcu.
Atutem będzie prawo jazdy. To bardzo serdeczna, dobra rodzina. Do sklepu są około 3 km, można więc pojechać po mniejsze zakupy rowerem lub autobusem. Auto jest do dyspozycji, więc opiekunce z prawem jazdy byłoby łatwiej. To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom typu bliźniak z tarasem i ogrodem. Dla opiekunki będzie sporo miejsca - osobny pokój, oddzielna łazienka. Seniorzy zajmują parter.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- auto
- rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego