Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani 80 lat, Pan 82 lata, 91301 Forchheim, od 01.03.2021 Niemcy

Wyjazd: Komplet kandydatów
Miejscowość:

91301

Forchheim

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1650NR OFERTY: 66847
Poszukujemy:

niepaląca opiekunka posiadająca prawo jazdy, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

01/03/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 80lat, 56kg, 165cm
Dolegliwości:
- demencja
- nietrzymanie moczu
- mobilna

Podopieczny, 82lata, 55kg, 171cm
Dolegliwości:
- mobilny
- lekko podwyższone ciśnienie krwi
- samodzielny

Dodatkowe informacje:

Seniorka ma mocną demencję, mało mówi, zamyka się w swoim świecie. Odpowiada na krótkie pytania, czasem jak ma dobry dzień, można z nią dłużej porozmawiać. Jest bardzo spokojna, czasem śpiąca, ma dobrze dobrane lekarstwa. Lubi stare pluszaki swojej córki, chętnie ogląda zdjęcia, lubi spacery. W przeszłości seniorka była energiczna, lubiła sport, stale była w ruchu. Z zawodu jest nauczycielką, uwielbia dzieci. Ważne jest, aby w dobrą pogodę opiekunka zabierała panią na spacer lub zabierała na przejażdżkę autem. Seniorka współpracuje, dobrze reaguje na polecenia, robi praktycznie wszystko, co opiekunka jej zleca. Należy komunikować prosto: Umyj twarz, podaj mi rękę, załóż czapkę, napij się wody. Proste komunikaty bardzo dobrze rozumie. Seniorka jest codziennie lub co drugi dzień wspierana przez personel medyczny. Do pomocy jest również sprzątaczka, która przychodzi raz w tygodniu.
Senior jest osobą głównie samodzielną, nie wymaga opieki. Obecnie opiekuje się swoją żoną, która cierpi na demencję. Pan poprosił nas jednak o wsparcie opiekunki, ponieważ z racji na swój wiek jest mu ciężko. Senior chciałby mieć więcej czasu dla siebie, ponieważ obecnie jest bardzo zestresowany prowadzeniem domu i zajmowaniem się żoną. Stres sprawia, że bywa zapominalski, traci apetyt, czuje się osłabiony. Senior jest spokojny z charakteru, współpracuje. Z zawodu jest handlowcem. Jego hobby to sport, długie spacery i wędrówki, towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, rozmowy.
Córka starszych państwa mieszka 250 km od domu rodziców i bardzo jej zależy, aby być z opiekunką w kontakcie.
To miasteczko na Bawarii, dom jednorodzinny z balkonem, tarasem i ogrodem. Sklepy są oddalone 20 min drogi na pieszo od domu, więc ważne, aby opiekunka miała prawo jazdy i umiała jeździć autem. Do dyspozycji jest też rower aby zrobić mniejsze zakupy w okolicy (piekarnia, cukiernia).

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- rower
- auto
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego